Щедрий вечір тобі, Україно моя!

14.01.2019

Щедрий вечір тобі, Україно моя!

Щедрий вечір, добрий вечір, Україно моя! Сьогодні для всіх ти стражденна, уярмлена, зранена… Для мене ж ти розкішна, бажана та свята! Заквітчана рясним барвінком, ніжно-синіми волошками та багряними маками, ступаєш назустріч нероздільній з твоїм народом долі – неспокійній, але славній та світлій. Крокуєш мужньо, чесно і нестримно.

Моя Україно, сьогодні світ намагається об’єднатися довкола тебе новітніми технологіями, економічними проектами та санкціями. Але, як відомо, це не можливо без духовного взаємозв’язку між народами.

Основою діалогу між націями у різні часи ставали імена святих, філософів, художників та поетів. Гадаю, у цей тривожний час, коли твій народ бореться не просто за свою територіальну цілісність, а захищає національний дух та загальнолюдські цінності, слід уважніше дослухатись до слів нашого генія Т.Г. Шевченка.

Моя Україно, твій Великий Тарас найяскравіше символізує духовний шлях нашого народу. Він до глибини душі перейнявся болями українців, усвідомлюючи те, скільки крові й сліз уже пролито, скільки патріотів загинуло в боротьбі за волю поневоленої чужинцями Батьківщини. Справжніх борців-патріотів, котрі переконані, що їхня країна найкраща і пишаються славою предків; котрі люблять свою Вітчизну і віддають життя за неї.

Новітнім Мойсеєм для всіх нас став Тарас Шевченко, який своєю незламною волею, жертовною силою поетичного слова та прикладом служіння рідному народові вказує і зараз шлях до визволення.

Пророк щомиті був присутній з нами на Майдані під час Української революції гідності. Його твори дзвінкославно, стоголосо відлунювали в серцях мільйонів українців. Їх співали юні та літні люди, чоловіки та жінки, етнічні українці, білоруси, росіяни, грузини, поляки… А як не згадати декламування поезій Шевченка сином вірменського народу Сергієм Нігояном, який віддав своє молоде життя за справедливість, мир і надію в Україні.

Моя Україно, голос Великого Кобзаря лунає і нині у найтривожніших куточках твоєї землі.

Животворний подих творів нашого генія серцем і волею кличе мільйони українців за собою, надихає наших доблесних воїнів АТО на боротьбу за самостійну і соборну Україну.

Щедрий вечір, добрий вечір, Україно моя! Хай різдвяним благовісним дзвоном лунають понад твоїм народом пророчі слова Великого Шевченка, пробуджуючи національну гідність та свідомість!

Хай радість від народження на світ Спасителя надихає нас на самовіддану та святу боротьбу за Батьківщину!

Вадим МЕЛЬНИЧУК,

випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Івано-Франківськ

, , , , переглядів: 339

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *