П’ять книжок для сестрички

14.01.2019

Я завжди мріяла мати молодшу сестричку, але склалося так, що я єдина дитина в сім’ї. Але якщо у мене все-таки була б сестричка, думаю, ми мали б багато спільного. Малювали, займалися танцями, або, наприклад, читали разом. Оскільки я виявилася б старшою за неї, молодшій потрібно було б обов’язково порекомендувати якісь книжки. Тому хочу представити вам список обов’язкових для прочитання, на мою думку, творів.

Для початку хочу сказати, що відверту жагу до читання мені ще змалку прищепила мати. Я уривисто пам’ятаю височезні полиці бібліотеки, до самої стелі, і мене маненьку, але вже таку сміливу, поміж ними, ясні очі маминої знайомої бібліотекарки і потерті сторінки книжок, недовгу дорогу додому з повною сумкою книжок і приємний запах старих казок. Скільки себе пам’ятаю, книжки завжди відкривали передо мною чарівний дивосвіт мрій, занурювали в барвистий океан дитячих фантазій, привідкривали двері і дозволяли зазирнути такій маленькій дитині в такий великий світ навколо. Ще книжки супроводжували мене змалку, з ними я вчилася робити вірний вибір, набувала лідерських якостей і більше дізнавалася про людські стосунки. Як на мене, то книжка має супроводжувати тебе на різних етапах життя, тому сестричці я порекомендувала б книжки, що обов’язково читати згідно з віком.

Перша книжка зі списку має бути прочитана в пеший рік школи. Вона називається “Денискові розповіді” Віктора Драгунського. Це цікаві, смішні та добрі історії, в яких кожна дитина впізнає себе. Вони навчають уміти дружити та ділитися, бачити в людях хороші сторони характеру, розвивають уяву. Головний герой- Денико Корабльов- часто натрапляє на пригоди, або сам собі їх створює. Разом із друзями він мріє, пустує, чогось боїться, або просто висловлює думку щодо дорослих.Як на мене, дитинці буде цікаво читати такі твори, до того ж книжка швидко захоплює.

На друге місце мені дуже хочеться помістити книжку для дитинки трохи старшої. Вже мабуть для четверокласника. В цей час в школі ми вже починаємо краще і глибше розуміти, що воно взагалі коїться навкруги і важливо не збитися з правильного шляху, тому це час для повчальних і добрих книг.

Думаю, що сюди гарно підійде книжка “Таємниці старої обсерваторії” Олеся Ільченка. Головні її герої- це друзі Влад і Оленка, які одного дня стрічають на вулиці таємничого Незнайомця з паралельного світу. Діти починають розуміти, що потрібно бути завжди приязними до людей, а також , якщо відгукнутися на прохання іншої людини, а головне, щиро захотіти їй допомогти, то зустрінешся з неймовірними дивами. Книжка навчить терпінню, кмітливості і люб’язності.

Далі якнайкраще варто додати ще трохи ритмічних і пригодницьких повістей, тому наступною в списку побачимо всесвітньо відому книжку Марка Твена “Пригоди Тома Сойера”. Мені здається, що нема такої дорослої людини, яка б не прочитала цю книжку хоча б раз за все життя. Я, звісно, читала цю повість, і, думаю, що варто ознайомитися з нею в п’ятому класі. В центрі подій книги знаходиться Том Сойер, що живе разом із тітонькою Поллі і братом Сідом. У Тома багато друзів, наближчим з яких є Геккельбері Фінн. Ще він закоханий в Беккі Тетчер, дівчинку з чудовими золотими косами і голубими оченятами. На сторінках книжки ми зустрінемося з справжньою дружбою Тома і Гека, щирими почуттями Беккі, дитячими пустощами з Джо Гарпером. Але тут є і справжня небезпека у вигляді Індіанця Джо, який вночі на кладовиську вбиває лікаря, підставивши Мафа Поттера, а потім ще й ховає величезні скарби, бажаючи помсти. Найвищою точкою кульмінації є момент, коли Том і Беккі застрягають в печері на довгий час. Ця повість захоплююча, добра, вона вчить ніколи не здаватися, вірити в свої сили і завжди залишатися Людиною.

Оскільки я пишу лист саме для молодшої сестрички, то неправильно буде не додати сюди повість-феєрію “Пурпурові вітрила” Олександра Гріна. Цю книжку обовязково має залюбки прочитати кожна дівчинка десь у шостому класі. Поступово зростаючи, кожна з нас починає мріяти про кохання, передивляючись фільми та читаючи книги. Ось тут і стане в пригоді така чудова книжка, в якій Олександр Грін розповість нам про долю дівчинки Ассоль, що живе з батьком в селищі Каперна, і її нелегкий шлях до мрії. Ще дитиною Ассоль зустріла Егля, який пророкував їй чоловіка, що припливе за нею на кораблі з пурпуровими вітрилами. Після того дівчина кожного дня виходила на берег моря і чекала. Одного сонячного дня молодий чоловік на ім’я Грей побачив сплячу Ассоль і замилувався. З цього моменту починається їх історя справжнього і такого чудового кохання. Грей дізнається все про молоду дівчину, що вкрала його серце, і здійснює її мрію, припливши на кораблі з пурпуровими вітрилами. Повість-феєрія ілюструє нам на своїх сторінках проблеми заздрості, лицемірства, пліток, ставлячи на противагу їм чисту віру в мрію і щире кохання.

Дорослішати не завжди легко, і в підлітковий період ми всі часто надто замріяні. Підтримуючи тему справжнього кохання я зазначу, що наступною книжкою є дамський роман “Джен Єйр” Шарлотти Бронте. Я читала чого у восьмому класі і це, здається, найбільш вчасно. Центральним персонажем є сирітка Джен Єйр, що спочатку живе з тітонькою Рід, але швидко переїжджає в закриту школу для дівчат “Ловуд”. Там вона навчається, по закінченню працює вчителькою два роки, але потім вирішує, що настав час змін, і наймається гувернанткою до маленької дівчинки з Франції. Там вона знайомиться з жінкою вже поважного віку мадам Рочестер, але в них одразу зав’язуються теплі стосунки. Також в помісті живе ще одна людина, спочатку оповита тайнами для Джен. Це- містер Рочестер- хазяїн будинку. Їх стосунки починаються не дуже гарно, але згодом перетворюються на дещо більше, ніж просто спілкування. Вони знаходять одне в одному найближчих людей, і не зважаючи на всі жалі, що їх підкидає доля, зустрічаються знов після довгої розлуки. Така книга може здаватися іноді важкою, але вона м’яко донесе до підсвідомості, що ти маєш навчитися іноді вгамувати себе, а іноді плисти проти течії. Читаючи ти розумієш, що в кожного з нас є своя доля, своя, зірка, що проведе через ниву життя, важливо тільки зробити правильний вибір і побачити позитивні моменти.

Отже, читання супроводжує мене крізь усе життя, я читаю в радісні, сумні й мрійливі моменти. Книжки розгорнуто відповідають на вічні запитання, дають поради, мовчки допомагають тобі. Хто сказав, що читати не модно? Жодній людині ще не завадила освіта та інтелігентність, тому читайте і ви разом зі мною!

Олеся ХОДИКІНА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Бердянськ

, , , , переглядів: 407

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *