У наш час книги стали поступово відходити на другий план – переважною альтернативою їм стало телебачення. Це досить очевидно, з огляду на той факт, що перегляд кінофільму не вимагає особливих зусиль: сів собі на диван в улюблену позу з пачкою чіпсів, натиснув пару кнопок на пульті, і вуаля – перед твоїми очима вже постали готові персонажі і пейзажі. Не треба навіть намагатися щось візуалізувати у себе в голові – все це вже зробили за тебе.
Підростаюче в наші дні майбутнє покоління зараз геть забуло про книги. Та й, в принципі, навіщо вони їм? Набагато цікавіше, хоча і менш пізнавально, вільний час можна провести перед телевізором, переглядаючи нескінченний потік мультфільмів на дитячих телеканалах.
Але як же зацікавити дитину читанням при такій сильній конкуренції?
Я підібрала 5 книг, які точно зможуть привернути увагу юного читача.
- «Гаррі Поттер»
Як не дивно, але саме серія книг про «Гаррі Поттера» талановитої письменниці Джоан Роулінг виявилася на першому місці топа. Саме «Гаррі Поттер» став справжнім феноменом в сучасної класичної фентезі-літератури, і навряд чи знайдеться хтось, хто б не чув історії про одинадцятирічного хлопчика-чарівника, який отримав лист з академії магії і чаклунства – Хогвартса. Книга настільки близька до реальності, що відрізняється тільки домішкою чарівництва, що діти і самі того не помічаючи занурюються в її всесвіт, починаючи вірити в чудеса і попутно забуваючи про комп’ютер і інші гаджети. Але ж як чудово, коли дитина розуміє, що не тільки відеоігри і телепередачі можуть приносити незабутні чарівні пригоди, і що книги – двері в інші виміри.
- «Хроніки Нарнії»
Говорячи про «двері в інші виміри» не можна не згадати про «Хроніки Нарнії» – цикл із сьоми фентезійних повістей, написаних Клайвом Стейплз Льюїсом. Вони розповідають про пригоди дітей у чарівній країні під назвою Нарнія, де тварини можуть розмовляти, магія нікого не дивує, а добро бореться зі злом. Читаючи книгу, ви потрапите в країну, яку можуть по-справжньому побачити тільки діти і люди з чистою душею та відважним серцем.
- «Маленький Принц»
«Маленький Принц» – найбільш відомий твір французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері. Примітен вiн тим, що автор сам проілюстрував книгу, і ці малюнки – її невід’ємна частина. Це філософська казка про любов і дружбу, про обов’язок і вірність, про нетерпимість до зла, і прочитати її буде корисно не тільки дітям, а й дорослим, адже читаючи повість, ти знову відчуваєш себе дитиною і починаєш дивитися на навколишній тебе світ іншими очима.
- «Часодеі»
Ще одна серія книг, але тепер вже української письменниці – Наталії Щерби – «Часодеі», написана в жанрі фантастики, точно зможе зацікавити юного читача. Ви коли-небудь уявляли, що у нашої планети є двійник, де мешкають справжні чарівники, які керують часом? А ви чули про Тимчасової Розрив, про Червону Квітку? Неймовірна атмосфера книг затягне вас з головою в свій чарівний світ.
- «Чарлі і шоколадна фабрика»
«Чарлі і шоколадна фабрика» – казкова повість Роальда Даля про пригоди хлопчика Чарлі на шоколадній фабриці ексцентричного кондитера Вонка. Тільки уявіть: трав’яні луки з солодкого м’ятного цукру в Шоколадній Кімнаті, можна пропливти по Шоколадній річці на рожевому цукровому човні, або поставити експерименти в Кімнаті винаходів з льодяниками, які ніколи не тануть … Поспостерігати за дресированими білками в Горіховій Кімнаті або відправитися в скляному ліфті в Телевізійну Кімнату. Про що ще може мріяти дитина?
Кожна з цих книг особлива по-своєму, і одна з них напевно припаде до душі юному читачеві. Адже що може привернути увагу дитини сильніше, ніж магія і чаклунство?
Вероніка ЛИСИЦЯ,
випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ «Острозька академія»,
Харків
Джерело фото: https://chomysuku.blogspot.com/2014/04/blog-postvernisazh-chytannja.html