Поради дорослим: що варто і чого не варто робити, щоб стати щасливими

28.04.2018

Шалений ритм життя, робота, сім’я, проблеми. Люди почали жити від ранку до вечора, від понеділка до п’ятниці, займаючись справами, які не приносять задоволення, їхнє життя стало буденним та сірим, зникла мотивація та бажання йти вперед. Все це свідчить про те, що людина нещаслива. А щоб краще зрозуміти цю проблему, давайте розберемося, що ж воно —  щастя?

Для кожної людини — воно різне: хтось вважає щастям те, що має престижну роботу або дорогу машину, а інші те, що мають можливість проводити час з близькими, чи просто спокійно полежати перед телевізором. В обох випадках, людина відчуває задоволення, але перший приклад не є доказом того, що саме матеріальні блага роблять людину щасливою. Вони лиш приносять тимчасову радість, яка згодом так само стане чимось звичним та буденним. Воно швидко набридає людині, в неї з’являється апатія, або навіть депресія, вона починає зачинятися від інших людей, ходити з похмурим  обличчям і тільки шукає винуватців такого свого стану. Хоча винна сама людина, бо неправильно розставила пріоритети і обрала те, що не є вічним та важливим у нашому житті. З роботи можуть звільнити, машина може вийти з ладу. А справжнє щастя базується, передусім, на душевному спокої, безпричинній радості та вдячності за все те, що ми маємо.

Щоб бути щасливим, достатньо навчитися шукати радість у всьому, що нас оточує. Спочатку буде важко, але потім ви будете вражені, що ваше життя не таке вже сіре, як ви його намалювали. Прокидаючись вранці, ви самі обираєте, який буде сьогодні день: радісним та спокійним, чи навпаки, хмурим та сірим. Доказом цього твердження може бути те, що людина, яка почала свій день з радістю, проводить його набагато продуктивніше, ніж та, яка прокинулася з бажанням якнайшвидше пережити його. Такий собі маленький лайфхак для тих, хто хоче почати змінити своє життя, або просто більше встигати.

Другим, та не менш важливим “інструментом” для щасливого життя є посмішка. З точки зору науки, коли людина посміхається, мозок починає виділяти ендорфіни, гормони радості, як їх звикли називати, і справді, людина відчуває себе щасливою без будь-яких причин. Не варто згадувати те, що людина з посмішкою на обличчі — набагато гарніша і з неї приємніше спілкуватися.

По-третє,щаслива людина —та, яка вдячна життю за все,що має. Коли ви будете задоволені тим, що маєте, життя неодмінно буде посилати більше, бо кажуть, що вдячна людина в житті матиме всі блага. Психологи радять кожен вечір писати аркуші паперу все, за що ми вдячні  дню, який минув і цей простий експеримент покаже нам, скільки хорошого є в нашому житті.

Хто щоб не казав, але нічого не робить людину такою щасливою, як сімейний затишок. Коханий чоловік або дружина, батьки та діти — ось, що по-справжньому потрібно кожній людині. Бо всі проблеми та невдачі, ми лишаємо за дверима, коли проводимо час у сімейному колі. Коли ми ділимося позитивними емоціями, посмішкою та турботою з нашими близькими, ми не тільки робимо себе щасливими, а й всіх наших рідних, які відчуваючи наш душевний стан, починають взаємно ділитися тільки найкращим. І тоді не тільки ми, а вся сім’я відчуває себе щасливою. Жодних сварок, тільки мир та злагода.

Щастя — воно є у простих речах. Варто тільки захотіти побачити, бо воно завжди поруч.

 Наталія ЖИЛІЧ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Одеська область

Читайте також:

Як бути щасливими: 5 порад дорослим

Джерело фото: http://www.somosmedea.org/emociones-positivas-y-bienestar.html

, , , , , , , , , переглядів: 724

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *