Незабутнє Воронківське озеро

13.06.2012

Незабутнє Воронківське озеро

На Поліссі, в зеленому лісі одразу за селом знаходиться невеличке, але дуже красиве озеро. З усіх лісових озер області щодо привабливості, лікарської рослинності чи не найцікавішим і найзагадковішим є Воронківське.
Краєвид і цілюще повітря, ласкава зелень дерев і квітів, водяне плесо з кришталево-чистою водою, мальовничі сходи і заходи сонця, свіжі лагідні вечори, нічліг при відкритим небом при багатті – це все є щедрим дарунком Всевишнього не тільки для мешканців села, а й для туристів.

Воронківське озеро завжди чарівне і привітне. Перебуваючи на лоні його природи можна назбирати ягід, грибів чи просто поспілкуватися з друзями, скуштувати біля вогнища смачного шашлика, запашної рибної юшки, свіжих підсмажених грибочків, послухати приємну музику на свіжому повітрі. Всю цю палітру приємного і корисного гармонійно доповнює рослинний і тваринний світ.

Найбільш цікавою водною рослиною є молодильник озерний, який росте на дні озера з дуже прозорою чистою водою. Воронківське озеро поки що одне з двох озер відомого в Україні місцезнаходження молодильника озерного, який занесено до Червоної Книги України.

Навколо озера багато ягід таких як чорниця, суниця, брусниця, ожина серед них і цілюща ягода журавлина, яку ще називають «поліським лимоном».

Водиться в озері риба: карась, окунь, щука, лин. В зарослях озерної гатті зустрічаються видри, ондатри, бобри. З птахів селяться в основному дикі качки, залітають поніжитися і білі лебеді.

За болотними розливами – старий сосновий бір зелено-моховий з пахущим багном і буцяхами. Ліс приваблює грибників. З кінця травня і до пізньої осені росте дуже багато різних видів грибів.

Якщо вдатися до більш точної біографічної характеристики озера, то довжина його 600 метрів, площа 21 га, найбільша глибина 15 метрів. Живить озеро три підводних джерела з’єднані печерами підводних вод.
Взимку при температурі -15 – -20 озеро замерзає, покривається гладенькою білою пеленою, ніби поринає в глибокий солодкий сон.

Фото 34400.net

Оксана ХОМИЧ

переглядів: 2 292

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *