Навіщо вивчати власну історію?

21.11.2018

Навіщо вивчати власну історію?

Більшість моїх однолітків ставляться до історії досить прохолодно. Часто учні запитують себе: навіщо потрібна історія та чому ми її вивчаємо?

Історія-це предмет, на якому ми вивчаємо минулі століття, правління видатних політичних і державних діячів, великі історичні події, які впливали на розвиток різних держав.

Ми вчимо історію більшу частину свого життя. Без минулого не можливе саме життя, як і не можливе воно без думок про майбутнє. З давніх часів із покоління в покоління передавалися знання, навички, норми поведінки, духовні цінності. Упродовж багатьох століть у кожного народу виникали свої традиції, звичаї, культура і це все творило нашу власну історію.

На мою думку, історія потрібна для того, щоб використовувати досвід минулих поколінь, і не допускати ці помилки у майбутньому. Історія розвивається за спіраллю”. А чи замислювались ви, що воно означає? Спіральним розвитком історії називають тому, що події, які відбулися давно, трапляються знову, але знаходять нові риси з урахуванням нового часу.

Наша власна історія рясніє і негативними, і позитивними подіями. Наприклад, Україна брала участь у величезній кількості війн та кривавих битв. Історія зберігає відомості про національних героїв, про мужніх воїнів, навіть про простих людей, які своїм життям, своєю працею, намагалися покращити майбутнє.

Видатний філософ сказав: Рослина без коріння всихає, людина без минулого не живе”. Історія нашого народу була складною, проте, незважаючи на серйозні випробування, наші предки не втратили гідності, не вклонилися тим, хто претендував на їх свободу. Зрозуміло, що історія народу-це, передусім, історія видатних особистостей, сила духу яких просто вражає нас, нащадків. Адже людське тіло не вічне, проте дух людський не вмирає ніколи.

Сьогодні українські освітяни та науковці приділяють велику увагу історичній досвідченості” молоді. Головна мета історичної освіти полягає у навчанні вчитися” на помилках своєї країни, адже лише вміння усвідомлювати й аналізувати історичні помилки допоможе запобігти їх повторенню. Саме це, на мою думку, є однією з головних передумов успішної розбудови нашої держави.

Отже, на завершення я хочу додати, що історію потрібно вивчати, щоб бути всебічно розвиненим, знати, як наша власна держава пройшла величезний шлях від заснування до самостійності. І пам’ятайте: наша історія твориться сьогодні і ти можеш стати також її історією, тому цікавтеся історією, та робіть висновки для себе.

Діана ПОБІГУН,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Тернопільська область

, , , , , переглядів: 1 029

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *