Навіщо вивчати власну історію?

31.07.2018

Сильна не та країна, яка змогла захопити найбільше територій. Сильна та країна, яка змогла вижити, не дивлячись ні на що. Сильною є та країна, яка має свої перемоги і поразки, своїх героїв та вигнанців. Це врешті – решт та країна, в якої історія наповнена подіями. Хорошими чи поганими, довгими чи короткими, але подіями. Це свідчить про те, що країна жила. Не була територією на мапі, простою безбарвною плямою на спотвореному обличчі нашої планети, а жила. Кожен день проживала зі своїм народом. Плакала разом з вдовами, воювала та помирала з воїнами, що боролися за її честь, шукала прихистку разом з сиротами…

Ці всі події називають одним, зовсім негарним та байдужим, словом – історія.

Хіба зрозумієш з цього слова, що в ньому сховано безліч величних битв, завоювань, створення й падінь, життів та смертей. Але воно існує й ми ним користуємось.

Навіщо ми вивчаємо власну історію? Для загального розвитку? Чи просто тому, що це є у шкільній програмі? Ми вивчаємо історію для того, щоб зрозуміти себе. Щоб не повторювати минулих помилок, щоб мати можливість спитати поради у предків.

А ще ми вивчаємо історію, щоб просто бути людьми.

Софія БЕЛЕНЧУК,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Херсонська область

, , переглядів: 512

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *