Навіщо вивчати історію?

11.12.2018

Навіщо вивчати історію?

Всі ми розуміємо наскільки важливе для нас минуле . Кожному хочеться знати , як стала незалежною його країна , як розвивалось рідне селище чи місто . Іноді ми не звертаємо увагу на те , що відбувається зовсім поруч . Ми обговорюємо , робимо висновки , та чи хочемо щось змінити ? Так , хочемо . Нас не влаштовує робота , навчання ,медицина … А все це чому ? Чи в цьому хтось винен ? Так . Ми самі .

Повернемось хоч на століття назад . Чи всі щасливі ? Ні , не всі . Були війни , економічні кризи , голод … Але кожен прагнув змінити своє життя . Люди розуміли , що їх майбутнє залежить від них . Вони тяжко працювали , боролись за свободу , справедливість . Кожен міг допомогти ближньому . А зараз більшість живе за принципом : мій будинок з краю,я нікого не знаю .

Могло б здатись , що всім байдуже до того , що відбувалось раніше . Але ж ні . Всі ми на власному досвіді щодня переконуємось , що знання власної історії – це наше щасливе майбутнє . Знаючи минуле , ми можемо запобігти події , які можуть призвести до негативних наслідків .

На мою думку , кожному було б цікаво дізнатись про історію своєї сім’ї . Адже досить часто хтось з близьких виявляється учасником визволення країни ,хтось , можливо , був на ЧАЕС , а хтось загинув на війні . Зараз ми думаємо лише про себе . І який же слід ми залишимо в історії ?

Всі історичні події минулих років сильно вплинули на наш теперішній час . Для когось це може бути зовсім непомітним , але , як на мене , то кожна подія принесла зміни . Уявіть , що , наприклад , могло б зараз бути , якби не перемога у Великій Вітчизняній війні ? Навіть страшно й уявити .

Вивчаючи власну історію , ми можемо гордитись людьми , що боролись за майбутнє , за нас . Я з впевненістю можу сказати , що пам’ять про них буде жити вічно . Зробімо ж так , щоб і про нас знали , як про патріотів і просто гарних людей .

Можливо , комусь і нудно сидіти та вивчати історію , та воно того варте . Напевно , кожен з нас чув такий вислів : хто не знає минулого, той не має майбутнього . Я з цим згодна , бо й справді воно так і є . Тож вивчаймо власну історію і не робімо ті вчинки , за які ми будемо шкодувати все своє життя , адже й ми є частинкою нашої історії .

Тетяна ВЛАСЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Луганська область

, , переглядів: 2 947

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *