Мої враження від подорожі до Північної Італії

13.08.2018

Я давно мріяла про поїздку до Італії, адже не один раз читала про неї в книжках, зустрічала згадки в історії та культурі. Ця країна дала початок, наприклад, епосі Відродження, подарувала світові багатьох митців, зокрема Тиціана, Мікеланджело Буонаротті, Вівальді, генія Леонардо да Вінчі. Через це Італія уявлялась мені цікавим місцем, достойним того, щоб його відвідати. Власне, так і виявилося.

Італія – надзвичайно цікава країна, яка доволі сильно відрізняється від України, зокрема кліматом. Він набагато спекотніший, через це тут можливо вирощувати оливки, цитрусові, лаври і навіть рис. Серед італійців украй популярні виноградники, вони тут просто усюди. Також вони мають і відмінні від нас звички, наприклад, їжа в Італії – святе, а пропустити обід тут практично ніхто собі не дозволяє. Італійці доволі пізно одружуються, адже розлучення тут є складним судовим процесом, через це ніхто не хоче зайвий раз ризикувати. Також одна з особливостей цієх країни – це те, що приватна нерухомість ніколи, ні за яких обставин не націоналізується, тому деякі родинними маєтки ще з Середньовіччя не змінювали своїх власників.

Найголовніша відмінність між українським та італійським народом – відношення до історичних, архітектурних пам’яток та пам’яток культури. Італійці цінують та оберігають їх, через це більша частина світової культурної спвдщини знаходиться саме тут. Справді, здається, немає містечка, яке не має якоїсь цікавинки. Також тут збереглося чимало будівель, які дійшли до нас ще з часів Середньовіччя, зокрема вулички та собори Флоренції та Пізи. Відома Пізанська вежа, наприклад, також була побудована ще в ті часи. Проте можна побачити і навіть давніші місця, зокрема Колізей в Римі, Арену та кріпосну стіна у Вероні. Всі ці спроруди були збудовані ще у Стародавньому Римі, але завдяки дбайливому ставленню місцевого населення до пам’яток історії ми досі маємо змогу роздивлятися їх у сучасності, у вік високих технологій. Я важааю, що українці повинні перейняти в італійців цю рису, адже у нас, на жаль, практично відсутні подібні місця. Звісно, вони є, але зустрічаються набагато рідше і не такі вражаючі, як, наприклад, собор святої Анастасії у Вероні. Або не такі унікальні, як острівна Венеція. Через це ми мусимо опікуватися вже існуючими пам’ятками культури та створювати нові цікаві місця, якими можна зацікавити туристів та самих українців. В сучасній Україні їх, на жаль, не вистачає або ж вони знаходяться у занедбаному стані. Тому задля розвитку туризму у нашій країні ми маємо нарешті звернути увагу на старі будівлі, не руйнувати, а реставрувати їх, берегти свою природу і вивчати власну історію та бути відповідальними за те, якою вона стане.

Анастасія СТРОГАНОВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Київ

, , , переглядів: 5 046

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *