Моє місто – мій рідний дім

05.02.2016

Моє місто – мій рідний дім

Продовжуємо інтернет-голосування серед учасників конкурсу “Я – журналіст!”. Твір, який отримає найбільше позитивних коментарів на свою підтримку, переможе у спеціальній номінації “Народний журналіст”.
Місто асоціюється у нас з багатьма поняттями. Для когось це дім, близькі люди, рідні вулиці і стіни, а для когось – лише місце перебування, тимчасове, або постійне, приваблива обкладинка з пам’ятних місць, або ж занедбані двори багатоповерхівок. Кожен населений пункт по-своєму привабливий і водночас має недоліки. Саме тому я впевнена, що кожному з нас хотілося б змінити його на краще.

Не звертаючись навіть до утопічних образів міста своєї мрії, а принаймні, порівнявши з іншими, можу відверто сказати, що місто, в якому я живу, потребує значних змін для зручнішого життя своїх мешканців.

Ми всі скаржимося на те, що «он у Європі яке життя, а в нас…». Та мало хто замислюється про власну культуру і менталітет.

Ну ось, виділили довгоочікувані кошти на дитячі гойдалки в парку, а вже через декілька місяців одна з них зовсім зламана, друга – на шляху до знищення. То що ви там казали про Європу?

Одне знаю точно, як не раз вчили мудрі дорослі : «Не місце прикрашає людину, а людина – місце» Тому перше, що хотілось би змінити на користь міста, – ставлення і свідомість людей.

Заглиблюючись у проблеми міста «не філософські», а очевидні, теж дещо хотілось би змінити.

Найболючіше – дороги. Латані-перелатані, втім, як і по всій країні, дороги, що нервують водіїв, тримаючи їх у постійній напрузі. Навіть тротуари небезпечні своєю рельєфністю, на котрій і звичайна людина може ноги повивертати, а що вже казати про панночок, що так люблять красуватись на підборах.

Наступна проблема – екологічна. За розповідями жителів містечка, в якому я живу, багато років тому тут протікала могутня ріка, по якій курсували судна, а зараз соромно й дивитись – болото. Нема вже тієї природної величі й краси, а як би хотілося… Мало того, ще й сміття довкола. Так славимося водними ресурсами, і так їх занедбали.

Хотілося б змінити й місця відпочинку. Найцікавіше з них – зоопарк. Буваючи там, мені стає шкода тварин, адже умови їхнього життя, м’яко кажучи, не найкращі. Якщо вже й використовувати тварин задля розваги, то в просторих і зручних вольєрах, з найкращими і максимально наближеними до природних умовами.

Також мене завжди дивував парк ім.Т.Г.Шевченка у нашому місті. Заходиш, а справа через дорогу – кладовище, прямо по середині – не надто творчо виконане погруддя Кобзаря, а зліва – закинуті атракціони: потяг, навіки завмерлий, на якому раніше так любили кататись дітлахи; «сонечко» – невелике, але похмуре і списане нецензурщиною; літачок на стовпах, що вже ніколи не злетить. Таке собі місце для зйомки страшного фільму. А найбільше шкода охоронця парку, який любить поскаржитися на долю, мабуть, через те, що в нього така похмура робота. Дуже хотілося б мати в місті кращий парк з працюючими атракціонами і, бажано, без скорботного місця напроти.

Мабуть, усіх недоліків і не перерахувати. Але дещо дає підстави і для оптимізму. Місто змінюється, останнім часом досить інтенсивно: триває ремонт будівель школи і Будинку культури, оновлюється старий закинутий базар, з’являються затишні місця відпочинку, на деяких вулицях вже й дороги рівніші, й ліхтарі ввечері світять. А головне – є свідомі люди, які прагнуть змінити місто на краще, хочуть згрупуватись і діяти.

Тож мрії про світле майбутнє – реальні. Якщо старатись і сприймати місто як рідний дім, то воно віддячить нам своєю красою і затишністю.

Якщо вам сподобалась ця стаття і ви хочете, щоб саме її автор став переможцем у номінації “Народний журналіст” – залиште свій позитивний коментар під матеріалом і поділіться посиланням на цю статтю в соціальних мережах, аби і інші могли проголосувати! Інтернет-голосування триватиме до 15 лютого. Переможе та робота, яка отримає найбільше позитивних коментарів!

Читати роботи учасників і голосувати

До теми:

Вступ-2016: як за 2 дні ви можете підготуватись до вступу на журналістику

Анна НАЗАРЕНКО, м.Мена Чернігівської обл.

переглядів: 2 320

Останні новини від OGO.ua


Один коментар
  1. Гарна стаття, чуттєва і суттєва…

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *