Мандрівка до Тараканівського форту

23.05.2011

Мандрівка до Тараканівського форту

Інколи в нашому житті настають такі хвилини, коли ми хочемо душевного спокою, творчого натхнення, прагнемо відновити сили або просто відпочити. У такі моменти ми шукаємо те місце яке допоможе забути повсякденні турботи, зможе допомогти й розрадити. Воно зачарує, наповнить любов’ю, енергією, вселяє віру і надію на краще. Одним із таких місць є Тараканівський форт, який як і все на світі має свою історію.
Отже, недалеко від села Тараканів Дубенського району, Рівненської області в мальовничій місцевості над Іквою, серед лісочку, на пагорбі був розміщений форт. Від назви селища він і має своєрідну назву – Тараканівський. На жаль зараз споруда руйнується але слід зазначити, що у зруйнованому вигляді вона має більш величний вигляд.
Починалося все в середині XIX століття. Тоді цей край належав до Російської імперії. Головна мета форту – захист границі, яка проходила зовсім близько. Масштаби будівництва дивують, матеріали брали зі всього округу. Проведена телефонна лінія. Мав форт власну хлібопекарню, баню , пральню , та навіть церкву.

Як не дивно, у 1900 році новенький форт використовували лише як склад, а пізніше й взагалі як тюрму. У 1915 році росіяни покидають ці стіни, і форт швиденько займає австрійське військо. Таке пробачити росіяни не могли і тому під час Брусиловського прориву 1916 року форт було зруйновано. У 60-х рр.. тут планувалося облаштувати консервний склад, а потім склад автотранспортних запчастин. Ці спроби не були вдалими, тому що приміщення форту мають дуже великий рівень вологості та різноманітні випаровування. На даний час Тараканівський форт є місцем для відвідування туристів, для всіх хто любить пригоди, руїни замків, одним словом – екстрим.
Форт мав у плані форму ромба зі сторонами до 240 метрів.

Він складається із складної системи підземних ходів, тунелів, приміщень, сходів, має аж чотири підземних поверхи. До усього цього можна потрапити через виходи у чотирьох ровах , які оточують форт довжина яких сягає близько 230 метрів, або ж через залізобетонні входи, які несподівано можуть трапитись у лісі.

У центрі форту можна побачити велику двоповерхову, напівзруйновану казарму, до якої можна потрапити через підземні ходи. Подорожі підземними лабіринтами форту є дуже небезпечними тому потрібно бути обережним. Влітку зелень буяє, нема краю зеленому морю на самих залишках оборонних споруд. А довгі коридори, тунелі, величезна кількість кімнат зачаровує – так хочеться все оглянути. Каземати пронумеровані, багато з яких двічі – так звана “царська” і ”польська” нумерації. Є одна особлива кімната у цьому форту. У ній збереглася частина підлоги, вимощена ще царською плиткою.

По фоту можна дуже довго гуляти, він зачаровує своїми темними коридорами з різними таємними ходами та на пів зруйнованими сходинками. Для тих хто любить екстрим та різні загадкові місця –це саме те, що необхідно відвідати беручи з собою ліхтарик та одягнутися тепліше, тому що у форті є багато загадкових лабіринтів. Потрібно бути обережним, там так темно і волого що аж страшно, ще й дуже небезпечно.

Потрапити до Тараканівського форту з міста Рівне досить легко. Потрібно сісти на будь-який маршрут у напрямку села Таракінів. У кінці цього селища вийти біля цвинтаря. За ним буде дорога через мальовничий лісок, яка й приведе до форту.

Можна багато розповідати про цю загадкову споруду, та краще один раз побачити ніж сто раз почути. І завжди пам’ятати – цікаве зовсім поруч.

Вероніка ФЕДЧИК

переглядів: 560

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *