Людина, знайомством з якою я пишаюся

31.07.2018

У моєму оточенні є небагато талановитих і розумних людей, знайомством з якими можна пишатися. Але все ж таки, на щастя, вони є. І однією з таких людей я можу назвати мою вчительку з української мови та літератури Наталію Борисівну. Вона не тільки бездоганний педагог, який відмінно володіє своїми предметами, а й відверта, чуйна людина, до якої завжди можна звернутися по допомогу. Завдяки її старанням якнайкраще та якнайдоступніше донести до учнів теми уроків, ми з легкістю засвоюємо увесь матеріал і маємо величезний багаж знань, що надовго залишиться у пам’яті. Наталія Борисівна завжди повторювала, що усі ми рівні й маємо однакові можливості, тому серед учнів ніколи нікого не виділяє і надає достатньо уваги кожному, не даючи можливості ані хвилини сидіти без діла на уроках.

У цієї людини присутня як зовнішня, так і внутрішня краса. Таке поєднання зустрічається досить рідко, тому ми можемо тільки дякувати й гордитися тим, що нам поталанило вивчати мову та літературу саме з таким учителем. Наталія Борисівна струнка, середня на зріст жінка; її темнувате волосся яскраво виблискує і переливається у сонячних промінцях, що ще зранку заглядають до нас через шкільне вікно; погляд у неї добрий і лагідний, проте коли хтось не зробив домашнього завдання або погано відповів, тоді він стає суворим та злегка розчарованим, від чого стає відразу соромно за себе. Наталія Борисівна ніколи не кричить і навіть не підвищує тону, за що, напевно, її і любить більшість учнів. Вона намагається спокійно усе пояснити чи заспокоїти, а лише з одного її погляду ми можемо зрозуміти, коли щось не так. Та якою ж веселою та задоволеною вона стає, коли слухає гарні, правильні відповіді учнів й спостерігає зразкову поведінку!

Найбільше мені подобається, як Наталія Борисівна доступно й з легкістю пояснює навіть важкі теми та поняття. Її цікава, яскрава та насичена промова не дає можливості відволікатися на якісь сторонні справи. Тому навіть не читаючи книжок або не вивчаючи правил, а лише послухавши її розповідь, можна отримати гарні знання й правильно використовувати їх на практиці. Здається, що Наталія Борисівна знає геть усе і до неї можна звернутися з будь-яким питанням, адже вона ніколи не жалкує для нас часу.

Знати та володіти рідною мовою дуже важливо для кожної людини, оскільки вона відіграє значну роль у житті. Утім вивчати мову досконало зовсім не просто, бодай якщо вона і рідна. Багато чого залежить від учителя, його вміння зацікавити, показати переваги і продемонструвати, чим саме унікальна й неповторна наша українська мова. З цією задачею, на мою думку, Наталія Борисівна справляється на усі сто відсотків. Їй досить лише виразно прочитати кілька поетичних творів українських авторів, і ти відразу починаєш розуміти, наскільки гарна, мелодійна і взагалі прекрасна ця мова. Безумовно, це стимулює учнів навчатися, пізнавати щось нове й відкривати для себе таємниці нашого народу. Я переконана в тому, що перед нами розумний, професійний і кваліфікований учитель, якому можна довіряти та бути впевненим, що з кожним роком рівень твоїх знань буде поступово зростати, покращуватись та вдосконалюватись.

Мене завжди дивувало, як їй вдається цілком присвячувати себе роботі, віддавати нам усі свої сили та ділитися набутими знаннями. Це людина, яка серйозно і з пошаною ставиться до своєї професії та вміє детально й цікаво пояснювати кожну нову тему. Мабуть, найкраща нагорода для кожного вчителя – це успіхи й знання учнів її предмета. І Наталія Борисівна у цьому не виняток. Вона завжди щиро радіє і хвилюється за нас, може дати слушні поради не тільки за темою своїх предметів, а й загалом.

Я неймовірно пишаюся тим, що маю змогу вивчати свій улюблений предмет, брати участь в олімпіадах та різних літературних конкурсах саме з таким учителем, як Наталія Борисівна. Я дуже вдячна їй за те, що вона вміє по-справжньому надихати до написання чудових творів, підштовхує на правильні думки і зажди готова допомогти в усіх моїх задумах й ідеях. Вона завжди прагне до досконалості, працює над собою з усіх точок зору незважаючи на те,що їй уже вдалося досягти неабиякого успіху та на даний момент вона є одним з найкращих учителів у школі. Саме ця вчителька неймовірно вплинула на формування моєї життєвої позиції та пріоритетів, допомогла зрозуміти, чим саме я хочу займатися в майбутньому. Гадаю, не кожна людина може стати таким педагогом, тому що ця професія вимагає величезної та кропіткої праці, терпіння, любові до дітей та повсякденного інтересу до власної роботи. Я несказанно рада тому, що саме Наталія Борисівна допомогла мені розкрити свій потенціал і виховати в собі ті якості, які допоможуть досягти успіху в усіх моїх задумах і планах.

Ангеліна БОДЯЛОВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Чернігівська область

, , , , переглядів: 2 677

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *