Країна – це я

02.05.2018

Ми живемо не поодинці просто неба. Кожна людина має свою домівку, сімю, друзів. Усе це є частиною однієї країни. Серед великої кількості держав у світі трапляються такі, де люди хочуть жити, а є й ті, звідки народ прагне якнайшвидше поїхати. Чому ж виникають настільки різкі розбіжності?

Усе приховано в людях. Найголовнішою складовою країни є її громадяни. Вони не тільки мають величезний вплив на державу, вони є її рушійною силою. Якщо люди старанно навчаються, чесно працюють, ведуть себе порядно, то й країна йде вперед. А якщо ж народ не здобуває освіту, погано виконує свою роботу, то державу не чекатиме світле майбутнє.

Коли ми дивимося на якусь країну, то в першу чергу звертаємо увагу на її чистоту й суспільний порядок. Здавалось би, ці фактори регулює держава, але насправді вона може тільки позбутися їх негативних наслідків. Головною причиною забруднення є те, що людина насмітила, а не те, що держава не прибрала. Якби злочинець не поцупив цінності, їх би й не довелося повертати. Як кажуть, там, де не смітять – чисто, а там, де не грабують – порядок.

А що зробить саме мою державу щасливою? Відповідь на це питання слід шукати в собі. Країна починається з мене, а я починаюся зі своєї сімї. Те, як виховали мене батьки, неодмінно вплине на державу. Тут має місце і ставлення до навчання й роботи, дотримання чистоти й порядку. Колосальне значення відіграє самовиховання. Бути свідомою, активною людиною – це означає жити в сучасній, розвиненій країні.

Молодь рухає нашу державу вперед. Недаремно в історії України майже всі повстання очолювали студенти. Молоді люди бачать те, чого країні справді не вистачає. Вони не сидять склавши руки, а намагаються змінити державу на краще, бо саме їм доведеться тут жити.

Те, що тримає разом країну та її народ – це єдність. Вона існує в мові, звичаях, традиціях. Головна запорука успіху держави – любов людей до неї. Якщо громадянин палко кохає свою країну, то він ніколи в житті не зробить їй боляче.

Мені здається, саме я можу змінити свою країну. Виховати дітей у любові до Батьківщини – зробити державу трохи щасливішою. Написати й видати патріотичний вірш – вплинути на думку співвітчизників. Маленький внесок сьогодні може стати величезним добром у майбутньому. А щоб його зробити, мені треба змінюватися самій, бо Україна – це я!

Юлія ТКАЧЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ «Острозька академія»,

Полтавська обл.

Джерело фото: https://art-oboi.com.ua/ua/ukraina-fotooboi/image/25557

, , , , , переглядів: 1 172

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *