Книга друкована чи книга електронна: за і проти

31.07.2018

Які асоціації виникають у свідомості людини, коли вона чує слово «книга»? Зазвичай друковані аркуші, склеєні палітуркою, що містять розважальний чи пізнавальний текст. Але це не зовсім так.

Найпершим способом передачі інформації був усний. Згодом людство винайшло писемність. Як матеріал для записування використовували глиняні дощечки, кору дерев, шкіру тварин тощо. Так і виглядали перші книги. На зміну таким незручним технологіям прийшли аркуші папірусу, які пізніше почали склеювати під однією палітуркою. Рукописні книги з’явилися за часів Середньовіччя. Це відбувалося до винайдення паперу, тому сторінки були виготовлені з пергаменту (обробленої шкіри молодого теляти). Папір почали широко використовувати лише наприкінці ХІХ ст. Тоді книги отримали звичний для нас вигляд. Але у ХХІ ст. виникло таке поняття як ebook, тобто електронна книга, яка існує у двох варіаціях: текстова і аудіокнига.

Тож у сучасному світі постає запитання: «Що краще: друкована книга чи електронна і чому ?».

Незрівнянною перевагою ebook є компактність і зручність у використанні. Електронна книга займає набагато менше місця і може вміщувати в себе одночасно декілька літературних творів, різних за жанром і обсягом. Також це дешевше ніж купувати кожну книгу окремо. У свою чергу друкована книга ніби має «душу». Шелест сторінок і гра шрифтів нагадує розмову з давнім другом, який розповідає історію життя. Друковану книгу приємніше читати. Але частина з них занадто громіздка, щоб читати за межами дому. Хоча, на відміну від електронної книги, друкована не «перевтомлює» очі, позаяк не має сторінок . За результатами досліджень 2016 року текст з електронного носія люди читають 30% повільніше порівняно з друкованою книгою. Значним недоліком звичайної книги є потреба у використанні великої кількості деревини, в той час як для електронної таких, необхідних для Землі, ресурсів витрачати не потрібно.

За даними мого власного опитування, у якому взяло участь 15 осіб віком від 13 до 45 років, 60% надають перевагу друкованим книгам, 37% – електронним і 3% не можуть визначитися із уподобаннями. У світовій статистиці 55% обирають друковані книги 30% – електронні і 15% не читають взагалі.

Отже, людство поки що надає перевагу друкованим носіям інформації. Але необхідно пам’ятати, що книги були створені задля того, щоб надавати нам інформацію і знання. І не важливо, яким способом.

Ярославна МІЩЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Одеська область

, , , переглядів: 451

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *