Книга друкована чи електронна: за і проти

21.06.2018

Книга друкована чи електронна: за і проти

Гонка стає все більш жорсткою. У той час, коли можливість вільно завантажувати музику замінила компакт-диски, розпочався наступний раунд битви форматів. Хто опиниться на вершині: електронні чи друковані книги?

Напевно, одна з найбільших переваг електронної книги – це можливість мати під рукою одразу багато книжок в пристрої, що має невеликі вагу та розмір. Майже кожен школяр скаже, що носити в рюкзаку 7 підручників кожного дня – це важко. А ось одну електронну книжку – легше. Електронні книжки можна брати у подорожі, читати у транспорті. Змінюючи розмір шрифту, вони легше підлаштовуються під особисті потреби кожного, а налаштування яскравості екрану дадуть змогу читати і вночі, і при яскравому сонці.

Електронні книги – це збереження коштів в перспективі. Один раз купити доволі дорогу електронну книгу і потім закачувати на неї книжки – дешевше, ніж кожного разу витрачати кошти на паперові. До того ж, виробництво паперу веде до зменшення площі лісів, а сам технологічний процес є небезпечним для атмосфери. Хоча…Прихильники друкованих книжок одразу скажуть: «А як же потреба постійно заряджати ваші книжки? Хіба це не витрачає дорогоцінну енергію, якої весь час не вистачає?»

«Електронні книги не мають душі»,- ось аргумент, який наводять прихильники друкованих книг. З цим важко не погодитися. Наприклад, що ви оберете? Повечеряти з другою половинкою через Скайп чи, як кажуть, face to face у ресторані? Електронні книги мають свої переваги, але людям досі потрібно відчувати легкий хруст паперу, коли вони гортають сторінки, цей неповторний аромат щойно надрукованої книги. Можливо, це ностальгія, але…

Особисто я не можу віднести себе до прихильника електронної чи друкованої книги. Для мене все залежить від ситуації та книги. Якщо я їду на відпочинок, то безумовно візьму свою Kindle. Бо я можу завжди носити її з собою, читати, коли зручно. Але іноді я йду у книжковий магазин, роздивляюсь обкладинки чи просто гортаю сторінки, і десь зявляється непереборне бажання купити саме цю книгу. Так було, коли я замовляла «У пошуках Аляски» англійською мовою. Чи могла я завантажити? Так. Але це особливе, ювілейне, видання з вирізками з інтервю, записами з щоденників автора. Таку книгу можна знайти лише у друкованому форматі.

Головне пам’ятайте: «Неважливо яку книгу ви оберете, читайте. Просто читайте та пізнавайте!»

Анна РЕЗВІНА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Одеса

, , , переглядів: 292

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *