Книга друкована чи електронна книга: за і проти

06.04.2018

Книга друкована чи електронна книга: за і проти

Сучасні технології кардинально змінили існування людства. Вони не лише набули популярності у багатьох користувачів, а й значно полегшили життя. Невід`ємною частиною нашого буття є читання. Людство й тут винайшло спосіб спростити користування друкованими виданнями, створивши електронні книги, які давно вийшли на перший план, а прості паперові вже здаються багатьом не такими цікавими. Але кожний варіант має свої переваги та недоліки.

Чому люди – а частіше молодь – користуються електронними книгами? По-перше, вони можуть містити в собі декілька тисяч різних творів. Це значно зручніше, ніж мати багато паперових книг, які лише займають місце на полках. По-друге, читати електронні книги можна де завгодно, вони легкі, їх доцільніше брати з собою на навчання і не носити багато друкованих. Частіше рідерами користуються молоді люди, студенти, хоча вік тут не відіграє певної ролі. По-третє, мати електронну літературу значно дешевше, ніж купувати паперові книжки. Придбавши її один раз, можна закачувати туди будь-який потрібний матеріал. Краще сплатити одноразово за корисну річ, ніж постійно купувати друковані видання. Безумовною перевагою електронної книги є й зручний спосіб користування. Якщо треба знайти потрібну літературу, значно легше пошукати її електронну версію, ніж годинами сидіти в бібліотеці або книжковому магазині. Також в електронній книзі можна відрегулювати будь-які параметри, наприклад, яскравість, розмір шрифту, які можуть знадобитися людям з поганим зором.

Але незважаючи на те, що електронні книги мають купу переваг, значна частина читачів продовжує користуватися друкованими виданнями. Головною причиною цього є задоволення від перегортання сторінок. Набагато приємніше тримати книгу власноруч, відчувати її. Це навіть заспокоює, і людина краще сприймає та глибше розуміє прочитане. Деяким подобається запах книги, який створює неповторну атмосферу. Інші взагалі збирають власні домашні бібліотеки. До речі, друкована книга надійніша за електронну. Електроніка має властивість ламатися, чого не можна сказати про звичайні паперові видання.

Безумовно, рідери значно полегшують людське життя, тому стали вже невід`ємною частиною існування. Та все-таки не будемо забувати про друковані книги, з якими можуть бути пов`язані незабутні моменти життя.

Катерина ЧЕХ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Вінницька область

Джерело фото: http://channelingvsem.com/nebesnaya-kniga-znaniya-ukazyvaet-vam-put/

, , , , переглядів: 380

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *