Історична будівля у центрі Вінниці: легенди і сучасність

29.01.2016

Історична будівля у центрі Вінниці: легенди і сучасність

Робота учасниці конкурсу “Я – журналіст!” Анастасія Голошивець бере участь в інтернет-голосуванні. Робота, яка набере найбільше позитивних коментарів серед усіх учасників конкурсу, переможе в номінації “Народний журналіст”!
Вінниця – це місто, яке багате на історичні пам’ятки. Затишні парки та садиби манять своєю красою, музеї та архітектурні витвори мистецтва милують око перехожим , таємничі вулички та загадкові будівлі ховають в своїх стінах цікаві та навіть містичні історії.

Має свою таємницю і будинок готелю «Франція»,більше відомий вінничанам, як колишнє кафе «Вогник». Будівля розташована в центрі міста та побудована у незвичному для провінції електричному стилі боз-арта.

Історія цього будинку сягає далекого 19 сторіччя. Саме тоді, навесні 1897 року, піддана Австро-Угорської імперії Євгенія Францівна Прунмаєр розпочала будівництво. Спочатку приміщення планувалося для здачі квартир у винайм, та згодом справи швидко пішли вгору – будинок перетворився на готель. У 1902 році мадам Прунмаєр здає готель в оренду пану Теофілу Янковському, який відкриває на першому поверсі кондитерську, ресторан та годинниковий магазин Вайденберга. Новий власник вирішує змінити назву готелю на «Гостиница Янковского». Проте, після смерті в 1910 р. пані Євгенії, згідно нотаріального духовного заповіту, будинок переходить у власність її дітей.

Навколо готелю завжди існувало багато загадок. Подейкують, що в свій час, він був місцем для розваг вінницької знаті. Існує легенда, що колись у готелі існував « будинок терпимості», у який приїжджали чи не з самої Одеси, але наскільки це достовірно – залишається невідомим. Подейкують, наче привид однієї з цих красунь став причиною великої пожежі уже у 21 сторіччі.

У радянські часи у приміщенні знаходився онкологічний диспансер та заклади громадського харчування . Пізніше диспансер переїхав у іншу будівлю, а їдальня перетворилася на кафе «Вогник». Легендарний генделик, який проіснував декілька десятиліть та залишив гарну згадку в пам’яті вінничан.

Кілька років тому, готель отримав друге життя. Сьогодні у стінах будівлі приймає гостей уже новий готель «Франція». А на згадку про першу власницю Євгенію Прунмаєр було встановлено бронзову скульптуру, яка милує око вінничан і радо зустрічає гостей міста.

Якщо вам сподобалась ця стаття і ви хочете, щоб саме її автор став переможцем у номінації “Народний журналіст” – залиште свій позитивний коментар під матеріалом і поділіться посиланням на цю статтю в соціальних мережах, аби і інші могли проголосувати! Інтернет-голосування триватиме до 15 лютого. Переможе та робота, яка отримає найбільше позитивних коментарів!

Читати роботи учасників і голосувати

До теми:

Вступ-2016: як за 2 дні ви можете підготуватись до вступу на журналістику

801 предложений продать или купить Дэу Полонез в Киеве и Украине. Ищем на 100 автомобильных сайтах – Automoto.ua
Анастасія ГОЛОШИВЕЦЬ, Вінниця

переглядів: 816

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *