Храми Рівного

02.06.2011

Шановні гості славного міста Рівне! Дозвольте запропонувати Вашій увазі цікаву екскурсію давніми духовними пам’ятками нашого міста!
Свято-Воскресенський кафедральний собор
Проект Свято-Воскресенського собору розробляв архітектор Дейнека. Фінансування будівництва здійснене царською Росією. Головний упорядник будівництва – Іса Яполутер. Споруда першого православного соборного Свято-Воскресенського храму Рівного проіснувала 150 років і згоріла в полум’ї страшної пожежі 12 червня (за ст. ст.) 1881 року, яка знищила більшу частину міста. Закладання споруди Свято-Воскресенського соборного храму міста Рівного відбулось 30 серпня (ст. ст.) 1890 року за участю Олександра III. 20 жовтня (8 жовтня за старим стилем) 1895 року відбулось освячення новозбудованого православного собору. 1962 р. у приміщенні Свято-Воскресенського собору відкрито музей наукового атеїзму. 3 квітня 1988 р. приміщення собору повернуто православній церкві

Свято-Успенська церква
1756 року завершується будiвництва та проходить освячення Свято-Успенської (Омелянської) церкви у Рiвному. За легендами у церквi молився Iван Гонта.

Найстаріша культова та архітектурна споруда Рівного. Вона була зведена у 1756 році. У давнину мала назву Омелянівська, бо через цей храм проходив шлях до Омеляни. У 60-х роках минулого століття радянська влада планувала знести храм, а на його місці побудувати гуртожиток технікуму текстильної промисловості. Врятували церкву мешканці вулиці Шевченка. Торік їй виповнилося 250 років.

Покровський собор
Свято-Покровський храм у Рівному почали будувати 1990 року методом народної будови на території кладовища Грабник. Вражає його висота – 55 метрів, довжина – 51 метр, ширина – 42 метри, 13 великих куполів, що символізують Ісуса Христа і 12 апостолів, а також 8 малих куполів. Він може вмістити до 1500 парафіян. У храмі діють підйомники для інвалідів та людей похилого віку, виділено приміщення для дитячої недільної школи, місць відпочинку, медпункту, бібліотеки, репетицій хору, музею тощо…

Храм Свято-Троїцької УПЦ КП. на вул. Басівкутській

Церква євангельських християн-баптистів. вул. Дворецька

Костел Святого Антонія
Будiвництва костьолу Святого Антонiя розпочато у 1868 року. Керував будівництвом Константи Войцеховський. Гроші на костел надходили між іншим і з благодійницького фонду князя Романа Сангушка (Славута). Освячення костелу відбулось 7 жовтня 1900 року. В Першу світову костел постраждав, реставрація мала місце в 1927р., тоді ж храм було розписано поліхромією в модерністичному стилі. Розписом займався художник К. Політинський. Крім того, костел отримав нові вітражі. На стінах храму знаходились епітафії членів князівської сім’ї Любомирських. Другу світову війну костел пережив, діяв аж до 1958р., коли радянська влада вирішила його замкнути. За радянських часів костел перетворено у зал камерної та органної музики. Зараз це видозмінене приміщення органного залу.

Храм Свято-Покровський УПЦ КП на вул. Золотіївська

Храм Святостепанівської громади УПЦ КП на вул. Київській

Молитовний будинок релігійної громади євангельських християн-баптистів. Вул. І.Павлюченка

Храм Української євангельсько-реформованої церкви на вул. Персопницькій

Храм громади християн віри євангельської «Молодіжна» – п’ятидесятників. Вул. Уласа Самчука

Храм римо-католицької церкви, костел св. Петра і Павла на вул. Соборній 213

Храм громади Різдва Богородиці. Вул. Тиннівська, 6

Храм громади Свято- Успенської церкви Московського патріархату знаходиться на вулиці Т.Шевченка, 113

Церква Святого Степана на кладовищі Грабник

Наталія ЧУХИЛЕВИЧ

переглядів: 2 567

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *