Гірка правда квітучої України

29.04.2018

Питання незалежності України вирішене вже давно, але чи можемо ми з впевненістю сказати про свої права, свободу слова та рівність у суспільстві? Так історично склалось, що на долю України завжди випадали тяжкі випробування. Це не лише тиск із боку зовнішніх ворогів, а й міжусобиці всередині держави. І кожного разу під час вирішення цих проблем гинули тисячі людей, руйнувались сім‘ї, калічились душі. Богдан Хмельницький, Тарас Шевченко, Андрій Кузьменко — одні з тих, хто боровся за визволення народу і залишиться назавжди у нашій пам‘яті. Та питання так і не вирішене: діти надіються на майбутнє, дорослі розчаровуються в теперішньому, правляча верхівка не напружується. Чому? (Джерело фото – dpchas.com.ua).

Ми ніколи не мали єдності, і, в принципі, таку ж картину помічаємо й зараз: одні борються — іншим байдуже. Проблема суспільства в тому, що більшість надіється на когось: ми звинувачуємо політиків, чиновників, але не себе. А країна — це ти. Наприклад, учитель вкладає дітям уявлення про певні норми життя, батьки виховують певні духовні цінності, а дитина, на основі отриманих знань, вибудовує власні принципи, цілі та моралі.

Нині народ під впливом реального матеріального становища з одного боку й гарненької картинки з екранів гаджетів — з іншого починає підлаштовувати себе під якісь рамки «правильного» суспільства. Невдоволення владою, вічний протест, але в результаті лише бездієвість, пусті слова та байдужість до власних вчинків. Чому? Адже хто, як не ми, повинні все змінити? Коли б усі клаптики нашої держави розуміли свою цілісність, свою важливість, свій безцінний внесок у розвиток України, можливо, нам би вдалось жити по-новому.

Задумайтесь! Наші предки довго виборювали незалежність потом і кров‘ю. Іноді ми не цінуємо це, вважаємо за належне. Вшановуймо пам‘ять своїх пращурів, проявляймо шану до своєї Батьківщини. Нам притаманні жага до волі, єдність та патріотизм. Серед нас існує віра: Україна стане однією з найсильніших держав світу. Варто тільки захотіти, прагнути і досягти.

Наталія КРАСНОБОКА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Житомир

, , , , , переглядів: 585

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *