Друковані та електронні книжки: аналізуємо плюси та мінуси

11.12.2018

Друковані та електронні книжки: аналізуємо плюси та мінуси

З давніх часів люди використовують книги для навчання, пізнання та відпочинку. Однак сучасні технології з кожним роком розвиваються, і все частіше замість звичайних книжок у руках людей можна побачити електронні. Читачі поділилися на два табори: одні вважають, що друковані книжки в минулому, а інші категорично виступають проти електронних книг. Саме тому настав час розглянути основні плюси та мінуси як електронних, так і друкованих книжок.

Читачі, які користуються лише друкованими книгами, часто говорять, що їм подобається запах сторінок, їх фактура. Друковану книгу приємно тримати в руках, адже вона зроблена з паперу, а не з холодного металу. В ній легше робити позначки, якщо це підручник,а ще її не потрібно постійно заряджати. Книжкові полиці можуть бути хорошим елементом інтер’єру, зробити вашу кімнату затишнішою. Проте друковані книги досить важкі, їх не візьмеш багато в подорож чи будь-куди за межі дому. Портфель сучасного дев’ятикласника приблизно важить 7 – 7,5 кг при нормі 6 кг. Через це у дітей може псуватися постава, а це призводить до серйозних проблем зі здоров’ям.

Ці недоліки вирішує електронна книга. В неї можна завантажити хоч сотню книжок і всюди носити їх з собою. Екран якісної електронної книги значно краще підходить для читання, ніж екран телефона чи планшета. Тому таке читання є максимально безпечним. Електронні книги мають ще ряд переваг: у них легко міняти розмір шрифту, можна використовувати пошук у тексті та навіть слухати аудіокниги. Однак завжди потрібно слідкувати за зарядом батареї, а також контролювати яскравість екрану, щоб не перевтомлювались очі. Окрім цього, деякі автори виступають проти електронних книжок. Адже чим більше людей завантажують книги з інтернету безкоштовно, тим менше їх купують у друкованому форматі. Як наслідок, письменники не отримують достатньо грошей за свою працю.

Вибір між електронною і друкованою книгою робить кожна людина для себе. Та все ж мені здається, що не обов’язково надавати перевагу чомусь одному. В деяких ситуаціях просто незамінна електронна книга, а в інших випадках друкована принесе набагато більше приємних емоцій. Як то кажуть, всьому своє місце і час.

Анна МАЛИНОВСЬКА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Львів

, , , , переглядів: 410

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *