Чому я хочу бути журналістом?

21.11.2018

Бути журналістом – це дуже відповідальна та кропітка робота, з якою, на мою думку, не кожен може впоратися. Ти працюєш з величезною кількістю інформації, яку треба вміти правильно обробляти, аналізувати, оформляти й подавати у доступному вигляді читачеві. Також, як кажуть деякі мої знайомі, журналістика є небезпечною професією. Думки людей досить часто не збігаються з думками автора певних матеріалів, а їхня реакція буває зовсім непередбачуваною. Крім того, інформація, яку ти подаєш, повинна бути достовірною й перевіреною, аби уникнути непорозумінь. У свою чергу, журналіст має готуватися до того, що повязує своє життя зі стресовою роботою. Потрібен ще й талант і безкінечне самовдосконалення, відповідальність за кожен свій твір і за кожне своє слово. Ти маєш уміти гарно говорити і з кожним знаходити спільну мову, бути універсальним й виходити із зони комфорту. Та попри всі ці труднощі я налаштована йти до своєї мети та розвиватися, щоби стати успішним журналістом.

Тож чому саме ця професія припала мені до душі? По-перше, це творча за характером робота, а я отримую велике задоволення, коли висловлюю думки у творах та віршах, які із задоволенням пишу у вільний час. По-друге, я зможу мати можливість ділитися з людьми правдою, впливати на аудиторію, спілкуватися з видатними людьми та взагалі реалізувати себе, проводячи цікаве й насичене життя. Я із захватом спостерігаю за журналістами, які, не зважаючи на всілякі перешкоди, повноцінно виконують свої завдання, не бояться висловлювати власні судження та доносити до народу правду, якою б вона не була. Я хочу спілкуватися з різними людьми, відкривати щось нове й незвичне, бути частиною і свідком творення історії, першою дізнаватися про важливі новини і бути у центрі подій.

Я розумію, що журналіст – це не просто письменник, а фахівець з опрацювання інформації. Його мета – розповісти про те, що коїться в світі, відібрати цікаву і свіжу інформацію, подати її стисло, зрозуміло. Тож одного тільки таланту недостатньо. Важливо мати здатність розуміти й аналізувати тенденції розвитку суспільства, виховувати в собі чітку життєву позицію, дотримуватися шляху до своєї мети та бути унікальним, незабутнім, неповторним. Мене захоплюють і тележурналісти, їхнє уміння комунікації і те, з якою легкістю вони можуть розговорити будь-яку людину. Ще декілька років тому мені дуже тяжко давалися виступи перед аудиторією. Але ця професія надихнула на те, що не треба боятися людей, своїх думок і себе загалом. Я намагалася чим більше читати, щоб поповнити свій слоників запас, знайомилася і шукала спільну мову з кожною людиною. На щастя, я зуміла стати впевненішою і знайшла своє покликання. Та я розумію, що на цьому не все. Треба багато, наполегливо і довго вчитися, практично все життя. Але якщо ти робиш це із задоволенням, тобі буде зовсім нескладно.

Подумати тільки, скільки всього журналіст повинен знати та уміти! Завжди вживатися в ритм і темп подій, заручатися підтримкою і розвивати розмову зі співрозмовниками, розбиратися в психології людей, бути спостережливим, оперативним, комунікабельним, ерудованим. І це далеко не всі якості, якими він повинен володіти. Але якщо ти вже обрав такий шлях і знаєш, що ця професія твоя, то треба йти до своєї мети через постійне самовдосконалення та колосальну працю.

Впевнена, що я обрала спеціальність правильно. Адже якщо ти любиш справу, якою займаєшся, тебе не лякатимуть ніякі труднощі. Мені подобається писати, описувати те, що відбувається довкола, охоче беру участь в олімпіадах з української мови та літератури й пишу статті для міської газети. Це лише маленькі кроки на шляху до мого творчого успіху, однак вони є безцінним досвідом, який неабияк знадобиться у майбутньому. Журналістика – найактуальніша і досить поширена професія, яка потребує уважності, комунікативності й сумлінної роботи, а це саме те, що мені потрібно.

Ангеліна БОДЯЛОВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Чернігівська область

, , переглядів: 660

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *