Булінг: що це таке і як виявити

06.12.2019

Булінг: що це таке і як виявити

На жаль, у наш час це дуже актуальна та прогресуюча тема.

Що таке булінг?

Булінг – це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї людини або групи людей по відношенню до іншої людини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом.

Тобто булінг – це знущання. Є 4 види булінгу – фізичний, психологічний, економічний і сексуальний .

До фізичного відносяться удари, побиття, підніжки і т.д. Психологічний – насміхання над жертвою, образливі клички, різні неправдиві чутки, іноді ігнорування. Економічний булінг – крадіжки грошей, ґаджетів чи інших речей. Сексуальний – підглядання під час того як людина переодягається, згвалтування.

Суспільство намагається боротися з булінгом , проводячи лекції , флешмоби, нагадуючи що знущання над іншими несе за собою адміністративну відповідальність. Але поки що, на жаль, Україна займає 9 місце серед 42 країн за відсотком жертв булінгу і загалом це підлітки.

Детальніше про булінг

Чому саме підлітки ? Тому що найчастіше місцем, де виникає знущання, є школа. Діти різного віку, різної нації можуть ставити себе «крутішими, головнішими» за інших. Таким чином причиною булінгу може стати колір шкіри, «не таке» волосся , «не ті» вподобання або захоплення.

Звісно, вчителі, батьки та інші дорослі, які дізнаються про те, що дитина страждає від знущань, будуть намагатися допомогти. І, можливо, допоможуть, але давайте чесно. Не кожна, далеко не кожна дитина – підліток розповість батькам про проблеми з однолітками у школі. Через те що вони відчувають свою беззахисність і пригніченість перед кривдником.

Досить багато підлітків можуть розказати це лише друзям , і добре якщо вони зможуть постояти за себе. Якщо це психічний булінг, то шансів що друзі (якщо вони є) підтримають і зможуть допомогти значно більше, ніж якщо це фізичний булінг.

Анонімне опитування у школі визначило, що більш за всіх страждають діти 6-8 класів від психічного булінгу з боку однолітків. Саме через те, що діти приховують, варто знати, як зрозуміти, що над дитиною знущаються.

Як виявити жертву булінгу ?

Дуже жорстокий булінг може підштовхнути жертву на зведення рахунків з життям. Такі діти мають пригнічений вигляд, поводять себе замкнуто, у них проявляється агресія до дорослих і однолітків. У них може погіршитися здоров’я. Часті психосоматичні прояви у вигляді респіраторних захворювань.

Поліна СКЛЯРУК,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Київ

, , , переглядів: 214

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *