Бібліотека у ХХІ столітті

11.12.2018

Бібліотека у ХХІ столітті

Життя без книжок – що небо без зірок. Що таке бібліотека? Чи цікавіші електронні видання за звичайні книги? Чому важливо бути частиною книжкового світу? Отож, почну відповідати на ці та інші важливі запитання.

Бібліотека – це культурно-освітній заклад, що здійснює збирання друкованих і рукописних матеріалів, проводить їхнє опрацювання та відображення в каталогах, організовує відповідне їхнє зберігання. У нашому столітті нічого не може існувати без електронної версії, а й справді так зручніше, бо книги важкі та часом великі, а телефон з якого можна читати будь-яку книгу легше, менше і мобільніше за паперове видання, але існує велике “але”. Чи довго ваш зір витримає екранну яскравість, чи буде вам цікаво постійно бачити текст в телефоні, а не гортати книжку та багато іншого.

А чи знаєте ви що першою бібліотекою України була бібліотека Ярослава Мудрого, що знаходилась на території Софійського собору в Києві? Про неї стало відомо з літопису «Повісті минулих літ», що датується 1037 роком написання.

Бібліотека – це один з найкращих варіантів читання книг. В Україні досить багато бібліотек, як звичайних (сімейних), так і наукових. Але, на жаль, система бібліотек давно вже застаріла, що призводить до втрати популярності такого роду читання. Забезпечення сучасних українських бібліотек не ведеться належним чином, тому не завжди знайдеш тут бажану книгу.

Прикладом сучасної бібліотеки яка зацікавить навіть найсучаснішу дитину є бібліотека у Відні – це бібліотека у Віденському університеті економіки та бізнесу, яка оснащена найновішими технологіями. Тут потрапляєш в казковий модерний світ книжок, науки і знань. З першої хвилини зявляється бажання навчатись і не полишати книжковий дім ні на секунду. Якщо ви колись потрапите у Відень обовязково завітайте до Австрійської національної бібліотеки в палаці Гофбург – це поєднання казкового з реальним у ретро стилі. Впевнена ви не залишитеся байдужою.

Бібліотеки існують, модернізуються і стають краще, але для того щоб це сталось і в Україні наша влада має посприяти процвітанню нації та її розвитку. Сподіваюсь жоден з моїх читачів не залишився байдужим до ідеї модернізування наших українських бібліотек адже як каже народне прислів’ я – книга подібна воді – дорогу проб’є усюди.

Злата НОВОСЕЛЬСЬКА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ «Острозька академія»,

м. Біла Церква, Київська обл.

, , переглядів: 388

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *