Чому вивчати історію – круто

31.07.2018

Чому вивчати історію – круто

Кілька місяців тому, розмовляючи з подругою по телефону, я почула, як вона скаржиться на не надто хороші результати недавнього іспиту з історії. “Я вчилась-вчилась, а там такі питання важкі були, це просто…”

І справді, у багатьох людей уже виникало питання про те, чи потрібна історія вступникам, ба навіть побутує думка, що вона – взагалі зайвий тягар в голові. Але хіба це дійсно так? Давайте подивимося.

Можна годинами говорити про всім відомий вислів “без минулого немає майбутнього”, але я скажу відразу і прямо – без історії людина взагалі не є людиною. Згадаймо лиш довгу еволюцію, війни, становлення держави… Ну не прощебече ж пташка своїм діткам:”А ось тут твій прадід поліг за те, щоб ми жили мирно”… Тому історія – це, можна сказати, великий дар, який потрібно не лише цінувати, а й передавати наступному поколінню. Причому передавати в чистому, не спотвореному вигляді, як це робила у свій час сумнозвісна радянська влада.

Є ще одна, не менш вагома причина вивчати історію – досвід, який здобували люди впродовж століть, цілком може знадобитися нам зараз. Згода, колись знали менше, ніж знають зараз, проте в ситуації, коли до найближчого магазину з пральних порошком – кілька кілометрів, а пляму на одязі потрібно вивести, в нагоді стають знання бабусі про природні “винищувачі плям”. А що вже казати про тактики й стратегії ведення воєн, чи філософські трактати, чи інше… Все це можна знайти на сторінках Історії. Ми її сахаємося, не усвідомлюючи, наскільки вона цікава й глибока в обсязі інформації. Тому вивчаємо цю чудову науку! Не дозвольмо пам’яті наших предків зникнути, а ми натомість дізнаємося щось нове й незвідане. Ну, і добре здамо ЗНО:)

Христина ІВАНЦІВ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Львів

, , переглядів: 358

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *