7 книг, які має прочитати кожен підліток

31.08.2018

Книги треба не тільки любити, а й поважати, шанувати. Книжки треба вміти читати. То не розвага. То велика робота мислі. Оцінка й узагальнення, аналіз і практичне застосування прочитаного
Л. М. Ревуцький

Сьогодення налічує мільйони… Ні, мільярди книг! Але як же ж важко знайти серед них ті, що стануть у пригоді людині, яка тільки починає свій життєвий шлях! Ця підбірка ідеально підходить для підлітків та має на меті допомогти їм віднайти себе, своє місце у суспільстві та збагнути сенс людського буття.

1. «Квіти для Елджернона» Деніел Кіз

Це історія про розумово відсталого чоловіка, який понад усе хоче стати розумним і робить для цього все, що від нього залежить. Незважаючи на ризик, він погоджується на операцію, що має подарувати йому білет у спокійне і щасливе майбутнє. Але чи дійсно все виявиться тим, чим здавалося? І яку ціну згодом прийдеться заплатити за здійснені мрії?

Книга не залишить нікого байдужим. Вона змусить поважати людей з вадами, їхні бажання, мрії та взагалі задуматись над сенсом людського існування.

2. «І не лишилось жодного» Агата Крісті

Всім чудово відомо, що Агата Крісті – королева детективів. І книга повністю виправдовує це звання, адже письменниця тримає інтригу до останнього.

Все починається з дивного запрошення на далекий Солдатський острів, яке отримали 10 незнайомців. Хто і для чого їх викликав – невідомо. Але згодом все стає схожим на якийсь кошмар: 10 порцелянових статуеток стають предвісниками смерті, а дитяча лічилка пророкує спосіб. Хто і навіщо це робить? Повірте, Ви будете здивовані.

3. «451 по Фаренгейту» Рей Бредбері
Цей роман-антиутопія розповідає про суспільство, де вся література заборонена, а за зберігання книг могли не тільки спалити будинок, а й покласти до психіатричної лікарні. Головний герой Гай Монтег, який був пожежником, тобто винищувачем книг у нашому розумінні, згодом починає розуміти всю духовну бідність такого суспільства. Але чи можна йому протистояти? І головне: чи знайде він однодумців?

4. Серія книг «Часодії» Наталія Щерба
Серія з шести книг, що заполонять серце кожного. Мова піде про звичайну дівчину-підлітка Василину, яка несподівано дізнається, що її батько, якого вона ніколи не бачила, – впливовий маг Ефлари. Згодом дівчинка опиняється в самому серці небезпечної гри, та чи зможе вона впоратись з усіма труднощами на своєму шляху? Чи знайде вона друзів у новому магічному світі? І головне: чи зможе врятувати увесь часодійний світ?

5. «Провина зірок» Джон Грін
Надзвичайно зворушлива історія кохання двох підлітків. Книга розповідає про 16-річну дівчину Хейзел, яка хвора на рак, і вже зовсім не бачить сенсу існувати, допоки не зустрічає хлопця на ім’я Огастус Уотерс. Відтоді вона має змогу прожити цікаве, сповнене кохання життя завдяки йому.

Ця історія змусить Вас не раз заплющити очі та дати собі хвилинку, щоб опанувати емоції. Змусить задуматись, яким же коротким, але щасливим іноді може бути життя.

6. «Три товариші» Еріх Марія Ремарк
Книга про трьох товаришів Роберта Локампа (який і є головним героєм), Отто Кестера і Ґотфріда Ленца, які разом утримують невелику авторемонтну майстерню. Спогади про війну переслідують Роберта, і він ніяк не може їх позбутися. Проте, якщо поряд є близькі люди, жити стає трохи легше. На цьому фоні автор яскраво показав проблему «загубленого покоління», що пройшло через голод, страх, криваву війну і зараз не знають що їм робити. Та чи зможуть троє вояк зайти в собі сили жити далі? Чи знайдуть вони своє місце у суспільстві?

7. «Майстер і Маргарита» Михайло Булгаков
Всесвітньовідомий роман Булгакова, який, на диво, ні разу не був опублікований за його життя. І лише через 26 років після смерті письменника світ побачив твір у скороченому журнальному варіанті. Сам роман – це неймовірне переплетення сьогодення і минулого, доведення того, що все в цьому світі взаємопов’язане. Читач стає свідком безжалісної боротьби добра і зла та неймовірної історії кохання між Майстром і Маргаритою.

Приємного читання!

Тетяна КОКИНДА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Чернівці

, , , переглядів: 1 003

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *