5 книг, які я пораджу прочитати молодшій сестричці

11.12.2018

5 книг, які я пораджу прочитати молодшій сестричці

Час летить, і вже моя сестричка – першокласниця. Ось-ось Міланочка почне самостійно читати! Знаю сама, яке це неповторне відчуття! Ти ніби капітан, що нарешті вирушив у довге, цікаве і захоплююче плавання. Сподіваюся, що в її житті буде багато прекрасних книг, але, погодьтеся, так важливо спершу розпочати все-таки з тих, які перевірені часом і любов`ю читачів.

  1. В.О. Сухомлинський, «Квітка сонця»

Книга-збірка невеликих за обсягом оповідань, в кожному з яких – своя, неповторна повчальна історія, яка не завжди закінчується добре. Прочитавши їх, ніби проживаєш певну життєву ситуацію і мимоволі задумуєшся та аналізуєш її. Ці маленькі твори насправді – магічні, вони незримо і заповзято проникають в дитячу душу, формуючи найкращі якості особистості, її моральну культуру. Світла і хороша книга про дітей і для дітей, яка, безумовно,

повинна бути в кожній родині.

  1. Ш. Перро, «Попелюшка»

Як же маленькій «принцесі» не прочитати найвідомішу у всьому світі прекрасну казку про одвічні людські цінності: добро, любов і дружбу? Вона –щира і зворушлива – про віру в чудеса, які трапляються зовсім поруч! Головна героїня, Попелюшка, долаючи життєві труднощі, не втрачає людяності і доброти, зустрічає своє кохання – Принца. Ось де трішки чаклунства від справжньої Феї аж ніяк не завадить!

  1. В.З. Нестайко, «Країна Сонячних Зайчиків»

Мабуть, немає жодної дитини в Україні, яка б не була знайома з творчістю цього дитячого письменника. Твори Нестайка – скарбниця дитячих мрій! Книга «Країна Сонячних Зайчиків» містить одразу три дивовижно-казкові повісті. Уявімо, хоча б на хвилинку, цю чудернацьку Країну і її грайливих та безтурботних жителів – Сонячних Зайчиків! Хіба не весело?! Захоплюючі мандрівки і пригоди чекають маленьких читачів на сторінках цієї книги разом з її відважними, розумними і дотепними героями: добрим Дідом Маноцівником, відважним хлопчиком Веснянкою, дядечком Ясем та тітонькою Тасею.

  1. О.П. Довженко, «Зачарована Десна»

Неймовірно зворушлива, гумористична, автобіографічна повість талановитої і багатогранної особистості, в якій прекрасні спогади про дитячі роки, родину, сільське життя та його трудівників тісно переплітаються із ліричними образами пейзажів і Десни («свята, чиста ріка моїх дитячих незабутніх літ і мрій»). Безліч кумедних історій з дитинства автора, його мрії та переживання, спостереження за людьми і природою захоплюють з перших сторінок книги. І ви, обов’язково, ще не раз зі щирою усмішкою згадаєте невгамовних «собачих артистів» – Пірата-батька і Пірата-сина.


5. Ж. Верн, «Діти капітана Гранта»

Цей цікавий пригодницький роман французького письменника-фантаста безумовно стане улюбленим для юних дослідників і мандрівників. Нові країни і континенти, нові враження і знайомства, пригоди, небезпека, щира дружба, честь і порядність, і, звичайно ж, перше кохання – все це на фоні прекрасної природи нашої планети об’єднує одна благородна ціль: допомогти Мері і Роберту, дітям зниклого капітана Гранта, знайти свого батька.

Англо-американський поет Вістей Х’ю Оден сказав: «Є книги, незаслужено забуті; нема жодної, яку б незаслужено пам’ятали». З його думкою неможливо не погодитися, адже кожен із поціновувачів книг, як, власне, і я, пам’ятатиме все своє життя саме ті книги, які глибоко вразили свідомість і торкнулися найпотаємніших струн душі, враженнями про які захочеться ділитися знов і знов, захопити світом саме цих книг так, щоб їх обов’язково прочитали ваші рідні, близькі. Тож, сьогодні я рекомендую ці п’ять книг своїй молодшій сестричці, як у свій час для мене їх відкрили мої дорогі батьки, дідусі і бабусі.

Приємного читання!

Юлія РИБЧЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Полтавська область

, , , переглядів: 939

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *