Ти впевнений, що читання – це не твоє?

21.01.2021

«Не любити читати – неможливо. Ти просто ще не знайшла свого автора»,  так відповіла  вчителька, коли я сказала, що читання – це не моє. І знаєте що? Вона мала рацію.

Читати якесь оповідання для мене було нудно. Буквально все здавалось чимось банальним. На зміну написаним творам приходили фільми. Їх  дивитись простіше.Не потрібно задумуватись, як хто виглядав,  в яких умовах проживав. Не треба розвивати свою уяву. За тебе це вже зробили інші люди. Лише зараз стало зрозуміло, що саме в уявленні подій полягає суть. Читаючи оповідання, ми поринаємо в історію з головою. Переживаємо описані в творі моменти. Самі стаємо героями тієї розповіді. Правда, після цього важко повернутись у реальний світ.

Змінити  мою думку змусив відомий Стівен Кінг. Я обожнюю жанр, в якому він пише. Можливо, саме це мене і зацікавило. Не дивно, що автора прозвали «Королем жахів».Раніше, звичайно, неодноразово чула про його роботи, але прочитала одну з них лише нещодавно.

«Воно»… Думаю, хоча б раз ви чули про цей фільм. А чи знає хтось про книгу? Я встигла і прочитати видання, і переглянути екранізацію. Фільм надзвичайно чудовий, емоційний, від побаченого перехоплює подих. Але написане він перевершити не зміг. На жаль, відтворити в реальності все – неможливо. Тому книга і сповнена більш насиченими подіями та різними дрібницями.

Однією з причин, чому читання може здатись виснажливою справою – на це потрібно чимало часу. Все-таки на фільм витрачається близько двох годин, тоді як на прочитання книги в декілька разів більше. Але ж унас немає часових обмежень. Ніхто не змушує прочитати книгу за певний період. Читай твір хоч тиждень, хоч рік. Роби це в своє задоволення, а не навпаки.

Багато моїх знайомих люблять казати, що книга – це непрактично. Її легко забути  вдома, або ж, випадково залишити в кафе. Але якщо так судити, то нам не можна носити з собою нічого. Адже забути можна будь-яку річ. До того ж, в нашому столітті легко можна знайти довільну  книгу на просторах Інтернету. Вона завжди буде у вас під рукою. Навряд чи ви десь залишите свій смартфон. У ньому зберігається велика частина потрібної вам інформації.

Сучасний світ іноді «забирає» в нас можливість читати. Точніше він дає нам простіші альтернативи, якими ми з радістю користуємось. Та це ніяк не може завадити нам любити літературу, поширювати її. Насолоду читання ніщо не може замінити. І я в цьому переконалася.

 

Анастасія КОЗАК, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

, , , , переглядів: 146

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *