Школа універсального журналіста: як я відвідав Острог

20.03.2019

Нещодавно мені випала нагода відвідати Школу універсального журналіста (ШУЖ) в Острозі (Рівненська область) на базі Національного університету “Острозька академія”. Там зі мною трапилися незабутні речі!

Отже, почалося моя пригода звичайного зимового ще вечора, коли в інстаграмі мені на очі потрапив пост, де йшлося про курси для юних журналістів. Мене це зацікавило, і за кілька днів роздумів було вирішено: я їду!

І ось нас зустрічає ранковий Острог. Поселившись у котеджі, ми разом із новими знайомими, також учасниками ШУЖ, вирушили на прогулянку цим невеличким історичним містом. Пройшовшись крамницями, вирішили заглянути в музей нумізматики, де побачили надзвичайно багато цікавих монет, купюр і медалей. Потім відпочивали, знайомилися з новими сусідами й чекали початку занять.

…Настав час першої лекції. Пролунав дзвінок — і під керівництвом викладача Острозької академії, керівника ШУЖ Віталія Голубєва ми вирушили у захоплюючу подорож до світу журналістики. Слухали лекції, виконували практичні завдання, розбившись на групи, багато жартували, спілкувалися і навіть малювали! Без смачного обіду в піцерії “Maestro” також не обійшлося. Як і без екскурсії Острозькою академією, де ми дізнались так багато про її захоплюючу історію! І не лише дізнались, а й побували в старовинних підземеллях, познайомилися з бібліотекою, яка зберігає унікальні видання, та зробили безліч фото на добру згадку!

Окрім Віталія Голубєва, з нами спілкувалась магістрантка спеціальностей “Журналістика” і “Право” Наталія Веляник, яка нині вже є співробітницею Острозької академії, а 5 років тому — навчалась на Школі універсального журналіста як і ми! Говорили про студентські будні й про журналістські реалії. “Журналістика не може бути заочною”, – висловила переконання наша гостя, і я її в цьому повністю підтримую! Практикуватись у журналістиці ми змогли, ставлячи запитання Наталії Веляник, і авторів найоригінальніших запитань вона відзначила приємними подарунками. Серед таких авторів виявився і я. Вочевидь, моє запитання потрапила до числа найкращих, на думку нашого викладача Віталія Голубєва. А найкращі запитання, як вважає пан Віталій, – це ті, які спонукають думати або згадувати.

…Час, який я провів у Острозькій академії з веселою компанією нових друзів-однодумців, назавжди залишився в моїй пам’яті. Досвід, здобутий під час лекцій, допоможе мені у майбутньому і теперішньому.

А загалом учасниками курсів стали 22 учні з 12 областей України. Усі ми здобули чимало знань і, отримавши сертифікати, офіційно стали “шужиками” — випускниками Школи універсального журналіста 2019 року.

Якщо вас цікавить журналістика — слідкуйте за сторінками Віталія Голубєва в соцмережах (приміром, в Інстаграмі він підписаний як @golubev2305) і ставайте учасниками ШУЖ — не пошкодуєте!

Назарій БАНДУРА,

випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

м.Старий Самбір, Львівська область

, , , , , , , , переглядів: 950

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *