Що таке «Школа універсального журналіста» і чи варто її відвідати?

24.04.2016

Одразу відповідаючи на друге запитання, беззаперечно можу сказати: «Так»! Дводенні підготовчі курси з основ журналістики на базі Національного університету «Острозька Академія» – це наочна демонстрація професії як такої. І головне, не тільки теоретично, а й на практиці.
Програма курсів передбачає ознайомлення з основними рисами успішного журналіста та умовами його діяльності зсередини. Цікавим є розгляд жанрової різноманітності й особливостей кожного з жанрів. Важливо було й дізнатися про умови творчого конкурсу при вступі на цю спеціальність.

Куратором програми є викладач кафедри журналістики НаУ «Острозька Академія», головний редактор Видавничого дому «ОГО», автор навчальних посібників з основ журналістики Віталій Голубєв.

День перший, або Які кістки ховає Академія

Подорож у світ журналістських реалій розпочинається з екскурсії. Історія Академії, таємниці її минулого та прагнення на майбутнє.

Якщо ви – сміливі й готові на власні очі побачити труни з кістками, сховані у найтемніших куточках будівлі, то захоплюючий похід підземеллям ви не забудете ніколи. Вражаюча колекція у власному музеї стане великим відкриттям для любителів історії, а мистецькі люди зможуть насолодитися творчими виставками відомих художників, котрі, між іншим, оновлюються щомісяця.

По завершенню екскурсії на вас чекатиме «журналістська кухня» зсередини. З майстерністю «готувати зі слів» нас познайомили викладач кафедри української мови Христина Карповець і засновник ШУЖ Віталій Голубєв.

Разом з ними ви розглянете місце журналістики на фоні інших професій і риси справжнього працівника ЗМІ. Можливо, саме це допоможе дати відповідь на запитання «А чи справді журналістика – це моє?»

Шестигодинна навчальна програма на день передбачає великий обсяг інформації та нових знань, тож будьте готові до розширення світогляду.

Авторка статті отримує сертифікат про успішне закінчення Школи універсального журналіста від викладача кафедри журналістики НаУ "Острозька академія", головного редактора Видавничого дому "ОГО" Віталія Голубєва

Авторка статті отримує сертифікат про успішне закінчення Школи універсального журналіста від викладача кафедри журналістики НаУ “Острозька академія”, головного редактора Видавничого дому “ОГО” Віталія Голубєва

День другий або Плюралізм журналістики

Завдання журналіста – формувати громадську думку, адже будучи впливовим у своїй сфері, можливо, саме він і змінить хід певних подій.

Другого дня разом з Віталієм Юрійовичем ми знайомились із найбільш поширеними стереотипами стосовно журналістської діяльності. Особисто для мене це означає дуже багато, адже, можливо, саме зруйнувавши їх у своїй голові, слід приймати правильне рішення відносно вибору цієї професії. Після пошуків позитивних та негативних аспектів у роботі журналіста ми дійшли до висновку, що мінуси є досить відносними і неоднозначними, адже все залежить від людини та її темпераменту. З будь-чого людина може винести для себе користь, або щонайменше – досвід та практику.

Не менш цікавим етапом курсу є відвідування лабораторії журналістської майстерності J.Lab під керівництвом Романа Шулика, котрий детально ознайомлює зі схемою її роботи та перспективами розвитку студентів Острозької академії в плані реалізації себе як журналістів ще у молодому віці. Після пізнавальної лекції в абітурієнтів ШУЖ є можливість задати запитання Роману Тарасовичу.

Журналістика очима студентів

Коли ми повернулись до аудиторії, в нас була можливість поспілкуватись зі студенткою НаУ «Острозька Академія» Наталією Веляник, тим самим детальніше дізнавшись про навчання – так би мовити, по інший бік парти. Відверто кажучи, її розповідь надихнула мене ще більше в плані саморозвитку. Наталія порадила учасникам курсу правильно розставляти пріоритети, адже тоді буде шанс досягнути поставленої мети.

Опісля розповіді успішної студентки Академії, Віталій Голубєв вручив сертифікати про закінчення дводенних курсів «Школи універсального журналіста». В усіх охочих була можливість придбати примірник навчального посібника «Універсальна журналістика» Віталія Юрійовича з підписом та побажаннями автора. У книзі більш детально розглядаються різні аспекти журналістики. Тому, як початківець у цій справі, я неодмінно її раджу майбутнім журналістам.

«Школа універсального журналіста» дещо змінила мою точку зору стосовно цієї професії. Якщо раніше я ще вагалась, то вже сьогодні остаточно впевнена в своєму виборі. І нарешті я можу ствердно сказати: так, журналістика – це моє!

Цікавить участь у Школі універсального журналіста? Потрібна допомога для вступу на журналістику? Звертайтесь: 050 339 39 85, 098 500 47 60, vg2001@ukr.net

До теми:

В Україні видано новий навчальний посібник із журналістики

Мова ворожнечі у мас-медіа: думка української школярки

Як телебачення впливає на світогляд людини: погляд одинадцятикласника
Валерія КОЛІСНИК, випускниця Школи універсального журналіста на базі Національного університету “Острозька академія”, Луцьк

переглядів: 1 526

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *