10 онлайн-курсів із журналістики

11.04.2019

10 онлайн-курсів із журналістики

Навчання протягом життя – це про вас? Розвинути і поглибити професійні знання допоможуть онлайн-ресурси. Пропонуємо підбірку безкоштовних курсів із журналістики.

Журналістське розслідування. Основи

ДетекторМедіа

Усе більш популярним стає жанр журналістського розслідування. Цей курс розповідає про специфіку розслідувань та покроково навчає їх створювати: від планування до перевірки даних і сторітелінгу. Слухачі також дізнаються про правові ризики, пов’язані з підготовкою розслідувальних матеріалів.

Мова курсу: українська.

Зареєструватися на курс: https://bit.ly/2FXcNiX

Journalism Skills for Engaged Citizens

Coursera

Журналістика перестала бути справою обраних людей з мікрофоном. Сьогодні кожен активний громадянин може стати репортером. Втім, щоб висвітлювати навколишні події професійніше, варто розуміти журналістські стандарти та етику. Курс розрахований на громадянських журналістів і початківців, які зможуть опанувати базові навички професії.

Мова курсу: англійська.

Зареєструватися на курс: https://bit.ly/2cVoat9

English for Journalism

Coursera

Курс із англійської для журналістів розрозблений у Пенсильванському університеті. Він допоможе журналістам поглибити обізнаність зі світовими медіа і водночас підвищити рівень англійської мови. Завдяки читанню друкованих та онлайн-медіа і перегляду тематичних відеолекцій, журналісти зможуть розширити словниковий запас, щоб краще висвітлювати місцеві і міжнародні теми.

Мова курсу: англійська.

Зареєструватися на курс: https://bit.ly/1UQzxhs

English for Media Literacy

Сoursera

Слухачі курсу вивчатимуть англійську мову, заглибившись у тему медіаграмотності.

Мова курсу: англійська.

Зареєструватися на курс: https://bit.ly/2lW8UiA

Журналістика для соціальних змін

edX

Протягом цього курсу викладач університету Берклі розповість, як медіа допомагають впроваджувати соціальні зміни, а також як окремі журналісти можуть позитивно впливати на політику.

Мова курсу: англійська.

Зареєструватися на курс: https://bit.ly/2x96Xrw

Від комунальних до незалежних медіа. Покрокова інструкція для редакторів

Прометеус

1 січня 2016 року офіційно розпочалося реформування державних і комунальних медіа. За цей час менше третини ЗМІ повністю перереєструвалися, і зовсім мало з них напрацювали досвід самостійного менеджменту. Основні питання, які охоплює курс: принципи реформування ЗМІ та основи ведення медіабізнесу, створення контенту, його поширення і рекламування, а також юридичні аспекти роботи з інформацією.

Мова курсу: українська.

Зареєструватися на курс: https://bit.ly/2xIhCbU

Інформаційні війни

Прометеус

Що таке інформаційні війни? Як вони розвивалися і як впливають на сьогодення? Курс допоможе охочим розібратися у таких поняттях, як «інформаційна зброя», пропаганда і контрпропаганда, дезінформація тощо. Він стане в нагоді всім, хто хоче дізнатися більше про сутність інформаційних воєн і зрозуміти, як не стати їх жертвою.

Мова курсу: українська.

Зареєструватися на курс: https://bit.ly/2kpJqvB

Доступ до публічної інформації: від А до Я

Прометеус

Що таке публічна інформація? Хто її розпорядники? Як отримати доступ до реєстру публічної іформації. Слухачі курсу отримають інформацію на ці та інші питання. Курс буде корисним для громадських активістів, працівників бюджетних установ, студентів-правників та всіх, хто має справу з інформаційними запитами.

Мова курсу: українська.

Зареєструватися на курс: https://bit.ly/2jsZ2Lp

Інтернет-медіа

Прометеус

Курс для тих, хто цікавиться інтернет-виданнями і їх розвитком. Він ознайомить фахівців із досвідом та новачків із принципами роботи інтернет-редакцій.

Мова курсу: українська.

Зареєструватися на курс: https://bit.ly/2uix9NT

Верифікація в інтернеті

ВУМ

Інформація – це зброя в руках пропагандистів. Фейкові новини стали одним з найбільш небезпечних її видів. Як розпізнавати ненадійні джерела інформації і фейкові повідомлення в інтернеті? Курс, створений за сприяння «Інтерньюз-Україна» та Transitions Online, містить 8 лекцій і конспекти. У ньому медіа-експерти розкажуть, як верифікувати інформацію та протидіяти фейкам.

Мова курсу: російська.

Зареєструватися на курс: https://bit.ly/2CRHRyN

Джерело: https://internews.ua/opportunity/10-online-courses-for-journalists?utm_source=Internews+Ukraine+Newsletter&utm_campaign=74620403e8-EMAIL_CAMPAIGN_2019_04_11_11_04&utm_medium=email&utm_term=0_605c88b8e6-74620403e8-124501473

, , , переглядів: 1 840

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *