Мінімалізм у житті + особистий досвід

26.10.2022

«Чим менше, тим якість зростає».

«Зберігати спогади, а не речі».

«Залишайте тільки важливі речі». Це – основні принципи мінімалізму.

На перший погляд здається, що мінімалізм – це великі обмеження себе в задоволенні. Але все навпаки. Ви звільнюєте простір для нових подій, нових емоцій. Бо після розбору матеріального, як показує практика, вам захочеться очиститись і духовно.

Перший етап – прибирання. Речі ділять на декілька груп: одяг, папери, книги тощо.

Щоб визначитись з долею якоїсь речі, запитайте себе:

  1. Чи подобається вам ця річ?
  2. Чи справна вона? Чи можна її полагодити?
  3. Наскільки вона функціональна?

Мінімалісти утилізують непотріб екологічним методом –  здають на переробку чи віддають одяг іншим людям.

Також ефективний метод 100 речей. Тобто в усьому домі у вас повинно бути всього 100 речей. Але для початку, на мою думку, це надто радикальний метод.

Мінімалісти роблять невеличке прибирання щодня. Це потрібно для того, щоб потім не розгрібати великі купи речей.

Для мотивації можете використовувати картинки інтер’єрів з інтернету. “Ось зараз приберу на столі, щоб було як тут”. Також варто похвалити себе за виконану роботу.

Одяг має легко поєднуватися. Погодьтеся, так жити набагато простіше.

Чим менше речей, які приваблюють вашу увагу, тим більше контролю у вашому житті.

Розміщуйте речі там, де ними будуть користуватися. Наприклад, сміттєві пакети – на дні відра.

Важливо стримувати себе в покупках . Тут діє питання практичності : “Як я використовуватиму цю річ?”. “Вона мені потрібна/ дуже необхідна для комфортного життя?”

Мінімалізм, на мою думку, дуже корисний під час війни. Так  ви точно знатимете, що найнеобхідніше.

Діліться своїми думками в коментарях. Змінюйтесь і шукайте себе. Мирного неба вам.

Анастасія КОНОВАЛЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 222

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *