Його звали Лу. Він був маленьким пухнастим цуценям, якого всі любили пестити. Діти годинами носилися з ним, приміряли йому одяг і давали ласощі. Але так було не довго. Лу підріс і набрид усім. Ним награлися і залишили як іграшку. Одного дня щеня кудись повезли на машині. Проїхавши декілька кілометрів, на околиці міста автомобіль зупинився, його двері відчинилися і звідти випало цуценя. Машина швидко поїхала.
“Мене ж всі люблять, чому я став нікому не потрібний?- думав Лу,- Як вони могли залишити мене самого?”
Собака бігав по дорозі туди-сюди, сподіваючись на приїзд господарів. Раптом Лу відчув гострий пекучий біль- саме в цей час по місту проходив відстріл безпритульних тварин. Куля влучила йому прямо в серце, і воно завмерло з останньою думкою: “За що?..”.
В нашій країні подібних історій тисячі. Саме проблема безпритульних тварин є однією з головних проблем суспільства. Безвідповідальні господарі залишають домашніх тварин на вулиці, і ті гинуть, або стають агресивними і небезпечними. Напади таких собак на людей, поширення сказу, чумки, токсоплазмозу- лише початок списку негативного впливу вуличних тварин на нас. Але це не означає, що їх треба знищувати.
Як можна допомогти безпритульним тваринам?
1. Створювати притулки для безхатніх тварин, де вони будуть чекати на свого господаря.
2. Волонтерська діяльність. У притулках часто не вистачає робітників, і ми можемо допомагати у вільний час з виловом, вигулюванням тварин.
3. Фінансова допомога. Можна допомагати не тільки фінансово, а й їжею для тварин, побутовою технікою тощо.
Приклад з розвинутих країн
В багатьох країнах Європи ця проблема успішно вирішена, і у цьому ми можемо наслідувати їх досвід. Наприклад, якщо в Польщі Ви помітили безхатнього котика, треба подзвонити на номер 112- приїде поліцейський і доправить пухнастика до притулку. Там йому дають ім`я і реєструють на спеціальному сайті. Кошеня будуть утримувати в притулку, допоки йому не знайдуть господаря. В Німеччині пішли ще далі- захист тварин уведено до Конституції країни. Також там діє “Закон про захист тварин” та “Розпорядження по утриманню собак”, офіціально підтверджено професію “Захисник тварин”, а ще є спеціальна галузь права- “Права тварин”. Ці країни довели, що проблему безхатніх тварин можна вирішити, але для цього треба багато часу на наполегливості.
Вчені вважають, що люди у яких з дитинства були домашні улюбленці, більш відповідальні, співчутливі і навіть мають кращий імунітет. Тож тримайте вдома пухнасте щастя, і не забувайте, що воно буде вірним Вам аж до смерті.
Анастасія КОВАЛЕНКО,
випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,
м.Вознесенськ,
Миколаївська область

