Варто віддавати перевагу живим розмовам, а не віртуальним

29.04.2018

Варто віддавати перевагу живим розмовам, а не віртуальним

Завдяки стрімкому технологічному розвитку вирішувати важливі питання можливо, навіть не виходячи зі своєї зони комфорту. Узявши до рук телефон, чи натиснувши на одну кнопку комп’ютера або ноутбука, ми вікриваємо для себе окремий світ, що значно відрізняється від реальності.

Судячи із власних спостережень, можу сказати, що сучасні гаджети та всесвітнє павутиння починає захоплювати людство, з кожним днем збільшуючи швикдість та маштаб. Зараз все рідше й рідше можна зустріти дітей на майданчику, веселу компанію друзів у парку, чи закохану пару, що йде тримаючись за руки, а не за телефони. Звичайно те, що технологічний розвиток не стоїть на місці- це добре, але люди замінюють живе спілкування ,емоції, відчуття,дотики на штучні й несправжні- віртуальні. Для розмов є соціальні мережі, для поглядів-веб-камери, для дотиків, наприклад, лондонські вчені винайшли прилад,що відтворює поцілунок за допомогою датчиків тиску і різних механізмів- “Kissenger”.Чи зможуть такі інновації замінити реальність? Звісно, що ні. Вони можуть лише допомогти наблизитись до щирих емоцій, але не цілковито передати їх.

Звичайно, соціальні мережі значно поліпшують життя. І все ж таки, добре це чи погано? Підійдемо до цього питання з двох боків і розглянемо позитивні та негативні сторони спілкування саме у межах всесвітнього павутиння.

Перше. Завдяки Інтернет-ресурсам набагато легше написати листа, побачитись з товаришем, знайти потрібну інформацію та бути в курсі всіх новин. Дуже сором’язливим користувачам не стане на заваді до цікавих знайомств їх особлива риса характеру, творчим натурам, що воліють ділитися своєю талановитістю на просторах Інтренету( можливо то мистецтво фотографії,чи роботи в фотошопі, чи письма), буде не важко самовиражатися, додаючи щодня нові записи на свою сторінку в соціальній мережі.

Друге. Інтернет,як засіб обміну інформацією з іншими користувачами, може мати і негативні сторони. Одна з причин, через яку варто обмежити час перебування у соціальних мережах, це те, що більшість людей в віртуальному світі видають себе за тих, ким не являються у реальному. При частому спілкуванні в мережі, у людей на підсвідомому рівні розвивається фобія контакту з іншими в реальності. Користувачі, які весь свій вільний час віддають спілкуванню через соціальні мережі, в реальному житті перестають спілкуватися зі своїми однолітками, і як наслідок усього цього, зовнішній світ їх починає сприймати як відлюдників. Так розвивається залежність від соціальних мереж.

Соціальні мережі мають достатньо плюсів і мінусів. Основними причинами того,що вони майже повністю витіснили живе спілкування із способів комунікації, є їх легкодоступність, невимушеність, простота та конфіденційність. Більшість користувачів просто соромляться чи бояться контактувати з оточуючими в реальному житті, ніяк не намагаються перебороти свої страхи та комплекси, а залишають їх при собі. Це не спричиняє гарного впливу на фізичне та психологічне здоров’я людини. Ще одна з прчин зловживання соціальними мережами- лінь. Просте небажання виходити зі своєї зони комфорту може мати погані наслідки для подальшого життя такого “лінивця”.

Отже, навіщо шукати підтримку в віртуальному світі, якщо можна побачити та відчути справжню опору біля себе в реальному житті? Для цього потрібно більше приділяти увагу своїм рідним та близьким, не забувати про друзів та однокласників, що цілком можуть допомогти в скрутну хвилину, а також розділити радісні моменти життя. Варто віддавати перевагу живим розмовам, а не віртуальним.

Вероніка БІЛИЧЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Донецька область

Джерело фото: https://liferules.com.ua/psihologiya/virtualne-spilkuvannya-osoblivosti-plyusi-i-minusi.html

, , , , , переглядів: 369

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *