Журналіст – це не професія, це стиль життя

23.01.2020

Журналіст – це не професія, це стиль життя

Журналістика – це більше ніж професія. Журналістика – це не тільки репортерство: піти, побачити й розповісти про те, що відбувається. Журналістика – це свого роду спосіб життя. Ці відомі слова Любомира Гузара влучно характеризують професію журналіста.

День журналіста в Україні відзначається щороку 6 червня відповідно до Указу Президента України №251/94 від 25 травня 1994 року. День журналіста – це не тільки професійне свято працівників засобів масової інформації, а загальнонародне, тому що важко уявити сучасне суспільство без інформації, без засобів її передачі, без професійного погляду на події і факти нашого життя. Усіх журналістів світу об’єднує те, що вони без перерви, і вдень, і вночі тримають руки на пульсі подій, що відбуваються. Саме від них залежить формування суспільної думки.

Журналістика – професія справедливих, наполегливих, відчайдушних людей, які прагнуть змінити світ на краще. Це фах тих, хто вміє цінувати товаришів, команду, спільно йти до мети. Не можливо уявити собі тележурналіста без колег, з якими вони спільно створюють якісний та цікавий інформаційний продукт.

Ніщо в сучасному світі високих технологій і шаленого ритму життя не коштує так дорого, як інформація. Слово – потужна зброя. Тому професійність журналіста – в обережному й виваженому ставленні до кожного слова.

Перш за все журналіст – не тільки творча професія, а й наполеглива праця, часто пов’язана з певним ризиком для життя. За обов’язком своєї професії журналісти можуть перебувати в найбільш «гарячих» точках світу, добувати потрібну інформацію всіма можливими методами та викладати цю інформацію так, щоб її суть була зрозумілою звичайній людині.

Спектр журналістської діяльності надзвичайно широкий, адже охоплює друковані засоби інформації, телебачення, радіо, інтернет. У журналістиці є декілька спеціалізацій, але, жодна з них не є постійною, тому що журналіст, який працює наприклад, на телебаченні може запросто перейти працювати в друковане видання і навпаки. Їх професійна діяльність включає в себе спілкування з великою кількістю людей.

Справжній журналіст – фанат своєї професії, стійко терпить всі незручності, пов’язані з постійними поїздками. Перш за все його професійними якостями є: комунікабельність, інтелект, спостережливість, ерудиція, грамотність, наполегливість, оперативність, порядність, широкий кругозір, професійна етика.

У сучасному світі журналісти і репортери є тією силою, що формує громадську думку і впливає на неї. Завдяки оперативній роботі журналістів, люди дізнаються про те, що відбувається в близьких і далеких куточках світу. Вони перебувають у центрі подій і прагнуть знаходити цікаві для людей теми.

Взагалі, журналістика – не просто професія, це покликання. І найважливіше для журналіста – серед багатьох подій, знаходити пояснення фактів, втілювати свої думки в точні та зрозумілі слова.

Щоб отримати матеріал для статей і передач, журналісти беруть інтерв’ю, відвідують прес-конференції, збирають інформацію з різних офіційних і неофіційних джерел. Сама специфіка роботи журналіста є доволі складною, робочий час журналістів не лімітований, тому що у світі постійно відбувається щось нове, про що кореспонденти повинні інформувати людей. Нерідко їм доводиться витримувати дуже високий робочий темп, тому що газети та програми бажають свіжих, але ґрунтовних новин. Таким чином, розумова напруженість в роботі журналіста дуже висока. Адже редактори дають кореспондентам лише загальний напрямок праці. Вибирати тему, знаходити інформацію, домовлятися про інтерв’ю та збирати коментарі – все це входить у обов’язки самого журналіста. Так, майже половина робочого часу журналістів витрачається на пошук матеріалу та інформації. А решта – на написання статей і новин.

Із впевненістю можна стверджувати: журналіст – це одна з найцікавіших професій. Щоб відчути її смак, зануритись у неї з головою, – саме так і працюють справжні професіонали. Журналістика вже давно перестала бути просто професією. Це – особливий стиль життя. Стиль мислячої людини, відкритої для спілкування й допомогти іншим.

Рената КОСТЮКОВИЧ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Донецька область

переглядів: 34

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *