Журналіст – це не професія, це стиль життя

04.12.2019

Журналіст – це не професія, це стиль життя

Кожен підліток на певному етапі свого життя стає перед вибором: чим займатися далі? Часто буває досить складно вирішити, що тобі дійсно подобається, та якій справі ти хочеш присвятити своє майбутнє. Зараз дуже багато людей стає на шлях журналістської діяльності, вважаючи цю справу не складною, такою, з якою легко можна справитися. Але таке відношення у кінці кінців не посприяє успіху, а лише заведе людину в оману. Адже журналістика – це не просто професія, яка полягає в збірці й обробці інформації для її оприлюднення за допомогою засобів масової інформації. Ця неймовірно цікава і водночас складна діяльність вимагає особливого стилю життя.

Я вважаю, що людина, яка обирає таку професію, повинна мати до неї схильність ще з дитинства чи юності. Адже світ журналістики значно відрізняється від звичайного, знайомого нам. Ці люди завжди знаходяться в русі. Важливі та цікаві події трапляються постійно: вдень, вночі, в снігопади та в спеку. Але журналісти не звертають на це уваги, адже їм необхідно бути присутніми на них, щоб все зафіксувати та донести людям найголовніше.

Справжній журналіст повинен відрізнятися від інших творчістю, оригінальністю, неординарністю, критичним мисленням, ерудицією та вмінням добре комунікувати з людьми й розташовувати їх до себе. Кожного разу ви маєте розмовляти та знайомитися з людьми, представниками різних сфер діяльності, тому дуже важливо мати широкий кругозір, вміти будь-коли почати бесіду та сортувати інформацію так, щоб дізнатися про дійсно важливі та необхідні речі.

Але найголовніше, без чого ти ніколи не зможеш іти стежкою журналістики, це поклик душі! Поклик працювати на благо людям, розкрити їм очі та допомогти побачити правду, поклик достукатися до людських сердець та направити їх на вірний шлях. Дуже часто журналісту доводиться писати про те, про що бояться говорити інші. Але якщо ти відчуваєш, що це та істина, яка потрібна народу, то потрібно відкинути свій страх та невпевненість і, незважаючи на усі перешкоди, донести це людям!

Підводячи підсумки, я хочу сказати, що журналістика – одна з найкращих професій! Але для того, щоб по-справжньому неї насолодитися, треба поринути у цей незвичний світ, повний нових можливостей та відкриттів, і впевнено йти вперед, прокладаючи шлях у щасливе майбутнє!

Олександра ЧИРКОВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Донецька область

переглядів: 58

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *