Здоровий спосіб життя – це щоденний спорт

14.10.2020

Здоровий спосіб життя – це щоденний спорт

Здоров’я — це безцінне багатство людини, від якого залежить вся її життєдіяльність. Досягнення не приносять повного щастя, якщо немає здоров’я. Тому дуже важливо вести здоровий спосіб життя – це щоденна радість для власного тіла.

Здоровий спосіб життя — це, перш за все, дотримання балансу між активним рухом і відпочинком. Що стосується харчування, це виключення «харчового сміття» з раціону, до якого належать фаст-фуд, солодкі газовані напої, чипси тощо. Також повна заборона на куріння, алкоголь і наркотики.

Що ми маємо на увазі, коли говоримо про важливість  вести здоровий спосіб життя, і зокрема, дотримуватися правил здорового харчування? Це, по-перше, дотримання режиму харчування (сніданок, обід, полудень і вечеря). По-друге, це коли на столі присутні продукти, що містять достатньо вуглеводів, білків і жирів, адже ці речовини необхідні для правильного функціонування організму. Слід віддавати перевагу фруктам, овочам, зелені, кисломолочним продуктам, м’ясу, рибі, сиру, горіхам. Також потрібно щоденно пити достатньо рідини, особливо очищеної питної води, та уникати харчування в сухом’ятку.

Неможливо уявити здоровий спосіб життя без регулярних занять спортом.   Двічі на тиждень півгодини треба бігати  стадіоном або прогулюватися  парком. У зимовий час по можливості  на вихідних  кататися на лижах. Влітку разом з друзями  вибиратися на природу, плавати та грати в рухливі ігри. Перебування на свіжому повітрі прекрасно позначається на  самопочутті. А втома від фізичної активності приносить тільки бадьорість і енергію. Важливо дотримуватися режиму дня та забезпечити повноцінний відпочинок організму вночі. Іншими словами, спати слід не менше восьми годин на добу.

Але часто доводиться чути: «А в мене немає часу займатися спортом, у мене навчання, я втомлююся». Але, щоб тримати тіло в тонусі, досить приділяти тренуванням хоча б десять хвилин на день. Наприклад, займатися кожен день ранковою зарядкою. З людиною нічого не трапиться, якщо вранці вона встане з ліжка трохи раніше. Головне — почати, а не лінуватися. Пізніше це увійде в звичку.

На мою думку, здоровий спосіб життя — це комплекс корисних звичок, які дозволяють людини жити довго й радісно. Моя формула повноцінного життя: здоровий спосіб життя + здорове харчування + повноцінний сон + прогулянки на свіжому повітрі + спорт.

Марія МАКЄЄВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Донецька область

переглядів: 35

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *