“Здоровенькі були!”

25.03.2020

“Здоровенькі були!”

«Здоровенькі були!» – саме з таким актуальним вітанням у своєму крайньому пості до народу звернувся президент України Володимир Зеленський. Зараз через коронавірус це вітання набуло зовсім іншого змісту.

На початку цього року я дізнався про хворобу з новин. Спочатку мені здалося, що це чийсь невдалий жарт, спрямований на відволікання уваги жителів планети від їхніх проблем, який обов’язково мав закінчитись виступом голови Китаю з радісними новинами. Але з кожним днем я все більше сумнівався в правдивості своїх міркувань. І тільки коли міста Піднебесної стали закривати на карантин, а жертви стали вимірюватися сотнями, я повністю збагнув весь жах ситуації яка назріває над світом.

Перший випадок зараження в Україні відбувся на початку березня. Зараз, за даними МОЗ, перший хворий вже одужав і його тест показав негативний результат. Статистика щодня змінюється, тому я не акцентуватиму на ній увагу, адже будь-хто з читачів має можливість оперативно отримувати дані з офіційних джерел.

В інтернет-виданнях я часто можу побачити тільки суху статистику померлих і захворілих, а про тих, хто зміг побороти хворобу, прийнято мовчати. Чому?

На мою думку, це робиться для підсилення паніки у населення. Особливо, цю інформацію люблять замовчувати проплачені видання, які є «жовтою» інтернет-пресою.

Також, в останній час, я все частіше натрапляю на гучні, та брехливі заголовки, автори яких просто переписують інформацію в інших, або навіть навмисно вкладають у свої пости завідомо неправдиву інформацію, яка тільки збиває читачів з пантелику. А що казати про тих, хто наживається на довірливості покупців, яким фактично промили мізки фейками заради наживи та примноження своїх, і так чималих, статків.

Отже, кожному з нас необхідно дотримуватись правил карантину, ретельно мити руки або обробляти їх антисептиком, уникати великих скупчень людей, та дотримуватися всіх правил, рекомендованих МОЗ. А найголовніше – не панікувати! Здоровенькі були!

Юрій БОЧКО,

випускник Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Харківська область

переглядів: 25

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *