Зачинилось для Вкраїни покутнє віконце – заховалось під землею українське сонце

12.01.2020

Зачинилось для Вкраїни покутнє віконце – заховалось під землею українське сонце

Великий Кобзар Тарас Григорович Шевченко – це борець за відродження національної самосвідомості, натхненник самостійності й незалежності українського народу. Шевченко мав покликання художника, прозаїка, драматурга, громадського діяча і головне – поета. За допомогою своїх віршів він прагнув показати справжнє становище українців у ті часи та виразити те, що народ довго не наважувався сказати.

Шевченко є основоположником нової української літератури, виступивши першим як істинно народний поет, твори якого з усією повнотою відбили почуття й думки трудящих мас, їх віковічні визвольні прагнення. У своїй творчості він випромінював на скривджених всю силу великої любові, цілий океан ніжності, а трагедію сироти чи вдови підносив до рівня світової трагедії. Шевченкове слово і його поетична мова запалювали патріотизмом серця народу для боротьби проти соціальної несправедливості й неволі, проти будь-якого насильства над людськими душами. Він справді жив і переймався рідним народом, всіма своїми думками та почуттями був з ним міцно й нерозривно звязаний. Поет уявляв собі Україну єдиною вольною сімєю, де оживе природа та оживуть люди, де не буде ніякого гноблення, а пануватиме воля й братерство.

12 лютого 1840 року вийшла перша віршована збірка двадцятишестирічного поета Кобзар. Це була подія величезного значення не тільки в історії української літератури, а й в історії самосвідомості нашого народу. Збірка оповістила світ, що Україна має свого генія та пророка, співця та захисника, слова і душа якого – безсмертні. Існує у нашій громаді шанобливе ставлення до творчості та памяті, до заповітів письменника. Велику вагу мали й мають Шевченкові вислови, що торкаються долі рідної землі, минулого України й надії на краще майбутнє. І тут, і на чужині слова поезії, де він прославляє Батьківщину, Бога, кохання, родину та літературну мову, стають молитвою. Усьому світові відомі його крилаті вислови та афоризми такі, як-от: ”Борітеся – поборете”, ”В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля”, ”Якби ви вчились так, як треба, то й мудрість би була своя”, “Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь” та багато інших.

Творчість Тараса Шевченка – це актуальне, вічно живе явище, яке буде жити в свідомості українського люду та зберігати в собі ті ідеали, для яких жив та за які боровся Великий поет. Шевченко – символ чесності, правди й безстрашності, великої любові до людини. Уся творчість Кобзаря оповита безмежним захопленням Батьківщиною та її трудящим народом, пройнята страшною ненавистю до ворогів і гнобителів. Уже багато років минуло з того часу, як перестало битися благородне серце геніального поета-революціонера. Але його світлий образ залишається вічним. Безсмертна й могутня сила його таланту, глибина його думки, мужність і ніжність його лірики, гострота слова, пісенність віршів, самовіддана любов до свого краю та її жителів – усе це залишив по собі відомий цілому світові Кобзар.

Ангеліна БОДЯЛОВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Чернігівська область

переглядів: 161

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *