Якого кольору… колір?

07.08.2020

Якого кольору… колір?

Напевно, ваша відповідь на це питання буде теж питанням. Можливо німим. Але серйозно: як би ви описали якийсь колір, коли не мали б гадки, як же його названо? На це дуже цікаве питання я наткнулася  у просторах інтернету. І не змогла його забути. Тому зараз я спробую відповісти на нього, намагаючись описати деякі кольори та не згадати їх справжніх назв. Ви також можете провернути подібне, при цьому випробувавши власну уяву на гнучкість. Прокачаємо її разом?)

1.

Психологи говорять, що цей колір – колір вогню, запальних дій та жаги до життя. Якби він був людиною, то однозначно володів би чаруючим поглядом та харизматичним характером.

Його можна порівняти з палким подихом спеки. Вона зараз частенько проводить своїми, трохи грубими, кінчиками пальців по ніжних людських щоках та відразу ж створює відчуття дискомфорту. Гарячого дискомфорту. Спекотний ляпас від сонця влітку ніхто не відміняв.

Цей колір – колір розкішних маків. Безкрайнього поля маків, що зливаються в одну, нібито криваву, пляму. Вони розвіваються елегантними, часом череватими, порухами вітру, вигинаючись у неймовірно палкому танцю, неначе палахкотливі язики полум’я. А коли квітки огортає м’яке світло призахідного сонця, то створюється враження, що вони пломеніють, яскравою хвилею жевріють на фоні тліючого, з кожною секундою все більше і більше, неба. Один-єдиний порух вітру, одна-єдина його примха – і зімліє вогонь. Залишиться тільки ледве полихаючий попіл…

2.

Колір спокою, внутрішньої гармонії та духовного росту – справжнісіньке протиріччя попередньому. Тільки один погляд на нього допоможе тобі на хвильку забути про власні труднощі та викличе палке бажання заварити чашечку гарячого, солодко-терпкого чаю, змусить вмоститися в зручному кріселкові, абисповна насолодитися милозвучною тишею самотності та спокою.

Цей колір – колір вічно невловимого Натхнення, яке з радістю навідує наші скромні оселі та осяює їх вогниками швидкоплинного, але такого необхідного для нас щастя. Воно тому і цінується, бо ефемерне, чи не так?

Цей колір – колір неозоро прекрасного неба, часом чистого, часом гаптованого сніжно-білими хмарками, що мовчки патрулюють спокій небес.Колір мовчазної водної гладі, мінливої та непостійної, піддатливої та м’якої.

Це колір безтрепетної впевненості у завтрашньому дні…

3.

Справжнє уособлення природи, її сили та могутності, а також доброти й великодушності. Колір неминучих змін та оновлень, рівноваги й гармонії.

Колір, при вигляді якого нам в ніздрі відразу ж вдаряє духмяний аромат соковитих трав. Колір, без якого літо вже не було б літом.

Він – яскрава барва буйного лісу, криючого в собі безліч таємниць та загадок. Колір магічного зелень-зілля, зачарованої Купальської ночі та дивакуватої нечисті, навічно загубленої в цьому світі. Он підступно зваблива русалка спочиває на старезному каменеві край напівпрозорого, неначе шматочок чистого скла, озера. Он причаїлась у темряві мавка під німою вербою – тихесенько сидить собі та уквітчує своє довге волосся, яке виблискує смарагдом підпримарним світлом блідолицього місяця, різноманітним цвітом. Принишклий водяник у очереті, невловимі обриси потерчат, мерехтливі тіні давно заблудлих примар – химерна таїна та містика приховані у безмірних глибинах цього кольору…

Скажу чесно й відразу – я намагалася усіма способами оминати типові порівняння і старалася якнайглибше зануритися у свої спогади та витягти звідти найяскравіші відчуття та емоції, пов’язані з цими барвами. Думаю, здогадатися було нескладно, де який колір, де коні, а де люди 🙂

На цьому можна й завершити статтю. Доббі своє діло зробив, тепер Доббі вільний.

Побільше вам яскравих барв у житті!

Анастасія ТАРАН,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Полтавська область

переглядів: 172

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *