Як я обрала собі професію

08.03.2016

Десятикласниця із Зарічненського району Рівненщини розповідає про те, як участь у дводенних курсах “Школа універсального журналіста” допомогла їй із вибором майбутньої професії!
У маленького хлопчика запитали: «Ким ти хочеш бути, коли виростеш?» «Людиною»,- відповів той. «Ти не зрозумів питання», – почув заперечення. «Ви не зрозуміли відповіді…», – мовив у відповідь хлопчик.

І справді, кожен, перш за все, повинен бути людиною, а вже потім – думати про інше. Але робити вибір своєї професії – особливо відповідальна справа, тому що ти вирішуєш, як складатиметься твоє подальше життя, обираєш головні напрями діяльності на майбутнє.

Мені 15, я виходжу з кімнати, де була під повною опікою батьків і готуюсь ступити на поріг, зробити перший самостійний крок. Але у якому напрямку?

Скажу чесно, мене ще з молодших класів приваблювала професія журналіста. Спочатку я просто захоплювалась цим, а згодом почала думати як про свою
професію. Дивлячись телевізор, спостерігаючи за роботою журналістів, мені все
більше і більше хотілось втілювати свої дитячі мрії у життя. Мені подобається спілкуватись з людьми, особливо незнайомими, дізнаватись щось нове, слухати їхні історії, черпати корисне для себе. В розмовах я намагаюсь підтримувати спілкування.

Цей навчальний рік наблизив мене до мети. Я вже навчаюсь у профільному класі, поглиблено вивчаю мову та літературу. Це дає можливість частіше висловлювати свої думки, дізнаватись багато нового. Але це одна сторона мого “журналістського куба”. Інша – це те, що я дуже люблю фотографувати! І це мені дає змогу помічати те, чого не бачать інші. І це мене надихає.

Цієї зими я отримала можливість взяти участь у всеукраїнському конкурсі «Я – журналіст!» Тільки-но я почула про нього, відразу зрозуміла, що не можна пропустити цей шанс – більше наблизитись до світу журналістики і випробувати свою творчість. Я написала твір на тему «Цікаве – поруч», у якому розповіла про актуальне – видобуток бурштину в моїй місцевості, загибель краси природи. А згодом отримала можливість завітати на дводенні курси «Школа універсального журналіста» на базі Національного університету «Острозька академія». Без жодних вагань я вирішила туди поїхати!

Тут я вперше відвідала пари( їх було 5), більше дізналась про особливості навчання у вищих навчальних закладах. Викладач кафедри журналістики (він же головний редактор Видавничого дому «ОГО») Віталій Голубєв проводив з нами неймовірно багато часу, впродовж якого ми дізнались, хто такий журналіст, чим він займається, де може працювати; також нам відкрили деякі професійні таємниці, давали слушні поради і настанови.

Ми відвідали сучасну, єдину в Україні лабораторію журналістської майстерності «J.Lab» і мали можливість поспілкуватись із її керівником Романом Шуликом, викладачем кафелдри журналістики. До речі, кількість слухачів цьогорічних курсів побила рекорди – ШУЖ зібрала учасників із 14 областей України! Але на цьому «Школа універсального журналіста» не припиняла справляти хороше враження на нас. Ми відвідали музей історії Острозької академії, побували в її легендарних підземеллях, оглянули підземну картинну галерею. Вражаючі історії картин, життя видатних людей і просто дуже цікаві розповіді ми слухали з великим захопленням. А місто Острог , хоч і маленьке, та повне історичного духу та культури життя українців. Звідси я почерпнула не лише багато корисної інформації, але й море позитивних емоцій, нових друзів – яскраву сторінку життя.

На мою думку, професія журналіста розвиває кругозір. Ти маєш знати, що твориться у твоїй місцевості, країні, світі, а головне, – в душі. Також потрібно володіти як мінімум ще однією мовою, крім рідної. Так, вивчати іноземні мови складно. Але ж знаєте такий вислів : «Скільки ти знаєш мов – стільки разів ти людина»? Будучи журналістом, ти знатимеш усі новинки, події, факти, можливо, спілкуватимешся зі своїми кумирами. Мені здається, що ця професія розвиває людину, її творчість, мислення. Я хочу і всім бажаю вибрати вірну стежку життя, щоб працювали ви з радістю і отримували від цього насолоду. Бо, як твердить Сковорода : «Сродна праця – це найсолодша в світі річ».

Успіхів і правильних рішень!

До слова, наступні підготовчі курси з журналістики для учнів 9-11 класів “Школа універсального журналіста” на базі Національного університету “Острозька академія” – 9-10 квітня 2016 року. Детальніша інформація і запис за телефонами (050) 339 39 85, (098) 500 47 60 або за електронною адресою vg2001@ukr.net

До теми:

Враження рівненської школярки про Острозьку академію

Презентація книги Віталія Голубєва “Універсальна журналістика”

Як на Рівненщині допомагають старшокласникам готуватись до вступу на журналістику

Фото Ліни Яріш
Анастасія ПОГОРІЛЕЦЬ, випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”

переглядів: 2 126

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *