Як вижити у школі?

10.09.2019

Як вижити у школі?

Кожен випускник знає, що означає «виживати» і може розказати свою історію, але чи дійсно існує лише такий спосіб навчання в старших класах? (Джерело зображення – https://osvitoria.media/tag/yunyj-samovydets/)

Уроки та факультативи, нескінчена кількість домашнього завдання, заняття з репетиторами – усе це займає достатньо багато часу, а хочеться ще й відпочити і поспати не менше 8 годин. Та чи можна втілити це в реальність?

На мою думку, сьогоденна українська освіта – це повний крах у нашому суспільстві. Тільки уявіть, одну третю свого дня учні проводять в школі. Їм необхідно сидіти на уроках, знання яких в майбутньому не знадобляться, навчатися за програмою, яка вже давно не є актуальною. Деякі обурюються і вважають це серйозною проблемою, інші ж не бачать іншого варіанту ані ж як змиритися з цим фактом. Насправді рішення такої проблеми є: в багатьох країнах Європейського Союзу учні старших класів самостійно обирають предмети для навчання, те, що їм дійсно знадобиться. Вважаю, що такий метод є правильним: учні більш зосереджені саме на тих уроках, які для них відіграють найважливішу роль у житті.

Як я вже згадувала, сон – головна складова нашого здоровя. За даними Міністерства охорони здоровя України підліткам (13-18 років) необхідно спати 8-10 годин. Постає питання: де учням знайти вільний час? 8 годин учні знаходяться у школі, ще приблизно 8 годин потрібно для здорового сну, тоді залишається 8, які треба розподілити на домашні завдання, репетиторів, підготовку до екзаменів. Хтось скаже, що час на відпочинок точно залишиться. Можливо, але чи достатньо буде цього часу невідомо. Об’єм завдань у кожного різний і швидкість виконання також. Тож і відповіді учнів однаковими не будуть.

У школі ми виживаємо: бажання навчатися згасає, з’являється лише бажання скоріше втекти…

Аліна БАРАНЕЦЬ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Сумська область

переглядів: 195

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *