Як вирішувати проблему безпритульних тварин

27.03.2020

Зараз дуже розповсюджена проблема в світі – це проблема безпритульних тварин. Їх дуже багато бігає вулицями та значна частина перебуває в притулках.

Звідки беруться безпритульні тварини? У людей можуть з’явитися щенята і горе-господарі, щоб не морочити голову, викидають їх на вулиці. Звісно, добре якщо інші їх підберуть, а якщо ні? Ті, які залишаються на вулицях, бігають, самі добувають їжу, їхнє життя завжди на грані. Також господарі можуть завести тварину не подумавши,з часом вона їм набридає і вони її  викидають. Улюбленці можуть губитися також з вини хазяїв, коли гуляють без повідка. Зараз я навела найпростіші приклади, але на двір можуть попадать і через інші причини, які можуть бути набагато жорстокіші. Та коли тварину забирають до притулку – можна сказати, їй повезло. Адже за ними прибирають, годують, забезпечують нормальні умови життя.

Моя сусідка – волонтерка, яка допомагає безпритульним собакам. У неї дома живуть близько 10 собак. Всі вони доглянуті. Діставала вона їх з різних усюд, має собак як простих, так і породистих, які брали участь у виставках та здобували призові місця. І вона завжди говорить, що головною проблемою є їх швидке розмноження. На вулицях тоді збільшується кількість безпритульних. Є дуже багато живодерів, які забирають тварин, знущаються над ними, а потім можуть і застрелити. Таких випадків, на жаль, багато. А звичайні люди теж рідко забирають тварин з вулиць. Адже існує багато міфів про те, що вони злі, дикі, неврівноважені. Але не завжди так. Безпритульні тварини – нам не вороги. Їх потрібно підкормлювати, допомагати за можливості. Вони теж живі організми – вони хочуть жити.  Не потрібно забувати, що тварини інколи бувають навіть краще за людей, і якщо є можливість – допоможи їм. Можливо, вони опинились на дворі через безвідповідальних господарів, або втекли від знущань.

Турботу про тварин намагаюсь показувати власним прикладом. Адже я дуже люблю тварин і з собою в сумці завжди маю невеличкі пакетики з кормом, або якийсь шматочок ковбаси чи м’яса. Підгодувуючи тварин, я втамовую їхній голод і вони вже не такі й агресивні. Були випадки, коли підходили люди й запитували – «а який корм ти купуєш?». І це дуже приємно, що мій приклад в юному віці беруть старші люди. Адже неприємно дивитися, коли тварини перевертають сміттєві баки, щоб дістати їжі. Потрібно розуміти, що домашні тварини залежні від людей. Я вважаю, що держава повинна виділяти кошти для того, щоб забезпечувати розширення притулків та утримання в них собак. Це дуже важливо. Можливо, хтось думає, що ця проблема подінеться кудись сама, але ні, такого ніколи не буде. Якщо всі не докладуть зусиль до вирішення, то вона існуватиме ще немало років.  Тому хочу закликувати всіх допомагати тваринам в притулках. Давайте вирішувати проблеми разом? Так і світ стане добрішим!

Єлизавета ЧАБАНЮК,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Полтавська область

переглядів: 544

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *