Як вирішувати проблему безпритульних тварин

23.01.2020

Як вирішувати проблему безпритульних тварин

Якось сказав Екзюпері: «ми відповідальні за тих, кого приручили». Незважаючи на це, сотні тисяч бродячих кішок і собак щорічно гинуть на вулицях від голоду, холоду і рук безжальних мучителів. В Україні теж існує сумна тенденція – господарі позбавляються своїх домашніх улюбленців. Через це зростає популяція безпритульних тварин, а з цим загроза як для чотирилапих, так і для людей.

У багатьох державах є закон про захист тварин, де горе-хазяї, що жорстоко поводяться з домашньою твариною або викидають її на вулицю, підлягають адміністративній або навіть кримінальній відповідальності. На жаль, в Україні є тільки зародки відповідної правової бази, але й вони неефективні. Згідно з законом, чотирилапі прирівнюються до речей. Відповідно, на практиці покарання за жорстоке поводження з ними майже відсутнє. Штраф 850 грн — така ціна життя безневинної істоти. У великих містах діють організації волонтерів: завдяки ним безпритульні тварини знаходять домівку в благодійних притулках, де їх можуть пізніше забрати нові власники з більш відповідальним та уважним ставленням. Але таких притулків, з огляду на кількість тварин, що потребують допомоги, катастрофічно не вистачає. Зрештою, умови у таких благодійних притулках, що фінансуються за рахунок приватних осіб, досить пристойні.

Що ж з цим робити? По-перше, не треба заводити тварину, якщо ви не впевнені в тому, що зможете її прогодувати та забезпечити піклуванням. По-друге, гуманне ставлення до тварин необхідно формувати з самого малечку, показуючи дитині гідний приклад. По-третє, на державному рівні, усі тварини мають бути зачіповані (тобто бути офіційно зареєстрованими чіпами, де вказується усі дані про господаря тварини) та збільшення штрафів за «викидання» чотирилапих на вулицю. Наприклад, у Європі перш ніж завести тварину, потрібно заплатити за неї чималий податок. В залежності від країни він складає від 130 до 150 євро, а штраф за викинутого улюбленця — 25 000 євро.

Проблема захисту тварин не обмежується лише життям домашніх улюбленців, адже й дикі звірі, які звикли самі про себе дбати, зараз потребують допомоги людини: настільки великий вплив цивілізації на природне середовище. Тварини, природні заповідні зони, ресурси Землі потребують нашого захисту. Потребують уважного ставлення та раціонального, поміркованого використання. Зрештою, ні тварини, ні природа не мають дару мовлення, аби висловити нам свої проблеми. Але якщо ми не навчимося чути без слів, не станемо по-справжньому цивілізованими, природі доведеться «розмовляти» іншою мовою — мовою глобальних змін у кліматі, вичерпаними ресурсами та смертю цілих біологічних видів! Важливим є усвідомлення того, що кожен з нас впливає на цю ситуацію, на її подолання або ж навпаки на погіршення.

Анастасія СВИРИДОВА,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Луганська область

переглядів: 46

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *