Як вирішувати проблему безпритульних тварин

22.11.2019

Як вирішувати проблему безпритульних тварин

У наш час проблема безпритульних тварин, загалом це кішки та собаки, дуже актуальна. Україна входить в десятку країн за кількістю безпритульних тварин. Багато людей викидають їх на вулицю, бо тварини їм набридли, не мають змоги піклуватися про них або людям нікуди дівати кошенят і щенят.

Чимало проблем виникають через безпритульних тварин. Якщо кішки загрози великої не представляють, то собаки навпаки. Через те що вони збираються у зграї, можуть напасти на людину. Також небезпечні ще так звані “собачі весілля” та собака, яка захищає своїх дитинчат, вони можуть проявляти агресію. Були вже випадки, коли зграя собак або просто собака нападали на дітей. У селі вони можуть нападати на домашню худобу. Також безпритульні тварини часто хворіють на сказ та кусають людей.

Є ще така проблема як стерилізація. Бо люди може і хочуть це зробити, але не у кожному маленькому місті та селі є фахівець, який грамотно зможе провести цю операцію. Або деякі люди не бачать сенсу витрачати на це кошти.

Добре було б створити державну програму, за рахунок якої, будували б у кожному місті притулки. Фінансувалися б вони з бюджету міста. Також щоб там працювали кваліфіковані ветеринари, люди які б доглядали тварин та були спеціальні приміщення, призначені для того, щоб у них утримували їх в гарних умовах. У притулку люди зможуть взяти собі тварину, яка їм сподобається, дорослу та вже стерилізовану якщо не хочуть мати далі проблем з потомством. Можно ще ще взяти вже здорову маленьку тваринку. Також люди будуть знати, куди приносити своїх кошенят та щенят, а не викидати їх на вулицю.

Оскільки не у всіх містах та селах є притулки, тваринам допомагають волонтери. Наприклад, у нашому місті декілька жінок створили організацію ” Лада “. Вони з вулиці беруть хворих котів і собак, та лікують їх за свої кошти або кошти що зберуть. Також ” Лада ” допомагає кошенятам та цуценятам, підбираючи їх на вулиці і роздають в добрі руки. Ще вони створили свій сайт у соцмережах, на якому викладають оголошення про своїх тварин та коли приїде ветеринар. Щоб всі охочі могли стерилізувати своїх домашніх улюбленців.

Дуже хочеться, щоб з часом безпритульних тварин стало менше.

Анастасія СИДОРЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Донецька область

переглядів: 77

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *