Як вирішувати проблему безпритульних тварин

09.10.2019

Як вирішувати проблему безпритульних тварин

Я завжди з великим жалем стежу за безпритульними тваринами. Зазвичай це собаки та коти. Вони самотньо бродять вулицями та дивляться на навколишній світ сумним і безнадійним поглядом, який змушує мене почуватися в чомусь винною перед ними. Після цього хочеться зробити все, що завгодно, лише б допомогти їм знову стати щасливими і знайти нову люблячу родину.

Які є причини появи безпритульних тварин? Загалом, це сама людина. Частіше за все, тварини втрачають домівку через ганебне та ненадійне ставлення господаря. Він забуває годувати тваринку, виявляє насилля та, навіть із незначного приводу, жене з дому.

Також буває таке, що у власника немає можливості піклуватися про домашнього улюбленця, і, недовго думаючи, він знаходить примітивне та просте рішення: залишити його на вулиці на довільність долі.

Або ж у господарів, наприклад, велика незапланована народжуваність собак чи кішок. Вони можуть використовувати дуже жорстокі методи, щоб їх позбутися: або вбити, або завести кудись у безлюдне місце, або отруїти.

Найсумніше те, що місцева влада не звертає на це уваги. Вони не надають яку-небудь вагому допомогу тим нечисленним людям, які мають на меті створити спеціальний притулок, де тварини зможуть мати дах над головою, їжу та надійну безпеку.

Як же вирішувати проблеми безпритульних тварин? Для кожного випадку є своє розумне рішення, яке не буде “вимагати” смерті тваринки чи потреби залишити її на вулиці.

Якщо власник не має бажання доглядати за домашнім вихованцем, він має віддати його на опіку в притулок для тварин. Для людини це займе зовсім невелику кількість часу, зате у тваринки зявиться шанс знайти нову сімю, яка справді буде піклуватися про неї. Взагалі, не слід заводити собі домашнього улюбленця, якщо ви не впевнені, що зможете вірно доглядати за ним. Запамятайте: ми несемо відповідальність за тих, кого приручили.

Якщо господарі тварин не хочуть, щоб їх собаки або кішки розмножувались, вони мають їх стерилізувати.

Стерилізація тварин – це позбавлення тварин функцій розмноження хірургічним шляхом. Ця операція допоможе позбутися великої кількості проблем як і самій тваринці, так і її господарю.

Я вважаю, що в кожному населеному пункті має бути хоча б один притулок для тварин. Це надасть допомогу не тільки чотирилапому другові, а й самим мешканцям села чи міста. Бо деякі безпритульні тварини здатні нападати на людину, завдавати їй тілесних ушкоджень. Погодьтеся, що в світі багато зафіксовано таких випадків, коли собаки насмерть загризали людину. А все тому, що цих собак ніхто не контролює, що є великою помилкою.

Люди, не треба бути байдужими до тварин! Вони не іграшка: погрався та й викинув. Вони також, як і людина, здатні відчувати, сумувати та радіти. І вони, як і ми, мають право на щасливе життя.

Ілона ЯКУБА,

випускниця Школи універсального журналіста

на базі НаУ “Острозька академія”,

Луганська область

переглядів: 296

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *