Як вирішити проблему безпритульних тварин?

14.10.2020

Як вирішити проблему безпритульних тварин?

Жорстокість до тварин – це один із засобів

знищення моральної чутливості.

Бенджамін Раш

“Віддам у добрі руки!”, “Шукаємо нових хазяїв”, “Терміново потрібен дім”. Признаймося, ви усі хоча б раз у житті чули ці фрази. Але чому ви приймаєте це за норму? Невже нічого не можна зробити для вирішення проблеми вуличних тварин? Сьогодні про це поговоримо.

Тема безпритульних тварин завжди була гострою у суспільстві. Багато людей не розуміють, що саме вони і є причиною проблеми. Доглядати за домашнім улюбленцем – важка праця, яка вимагає багато коштів та терпіння. Більшість собак і котів, які бігають на вулиці, раніше мали хазяїв. Часто завищені сподівання стосовно характеру тварини не збуваються і людина розчаровується у своєму виборі. Наприклад, перед тим як піти у зоомагазин, у людини постає образ майбутнього співжиття з її улюбленцем. Вона бажає аби тварина була дружелюбною, постійно ластилась і потребувала мінімуму затрат і уваги. Що ми отримуємо в результаті? Вона боїться хазяїна, кусається або боляче дряпає руки, псує меблі, шукає тишу та спокій.

Звичайно є велика кількість методів допомоги безпритульним тваринам, найкращою з яких вважаю тимчасову перетримку. Через відсутність фінансування і те, що більшість притулків переповнені, їхні працівники та волонтери не можуть повноцінно доглядати тварин. Беручи кішку чи собаку на декілька днів, ми допомагаємо вихованцю знайти вірних хазяїв та зменшити витрати притулку. Потрібно усвідомлювати, що не всі ті тварини, що сплять на зупинці громадського транспорту чи лежать біля магазину – безпритульні. Знайти господарів загубленої тварини можливо завдяки нашийнику, або розмістити оголошення на спеціальному сайті. Поширення та розповсюдження інформації, також дуже важливий крок у досягненні мети.

Гарним прикладом служить вирішення проблеми безпритульних тварин у європейських країнах. Усі тварини мають бути зареєстровані та мати чіп, де вказуються данні про господаря. Також, щоб завести тварину, Вас змусять сплатити чималий податок, близько 150 євро. Це часто зупиняє людей брати тварину, а потім викидати її на вулицю, тому що поліції притягне Вас до відповідальності і накладе величезний штраф, так як господаря легко знайти за допомогою чіпу.

Ми, молоде покоління, творимо майбутнє нашої країни! Долучаймося разом до вирішення досить важливої проблеми безпритульних тварин. Тож станьте одним з тих, хто підтримує доброчинністю притулок. Перш ніж купувати тварину, подумайте, можливо Ви знайдете вірного друга у притулку. Будьмо гуманними, люди!

Марія ФЛІДЕРМОЙЗ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Хмельницький

переглядів: 40

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *