Як відволіктись від гаджетів або корисно провести час

30.11.2020

Як відволіктись від гаджетів або корисно провести час

Усі поради—дієві та засновані на моєму досвіді, вже 6 моїх знайомих стали книгоманами та беруть участь у різних літературних олімпіадах.

Усе почалось давно, ще 9 років тому мені подарували першу книгу, але бажання читати її було відсутнім. Мама заохотила мене тим, що якщо я прочитаю 10 сторінок – отримаю цукерки. Так із кожним разом кількість сторінок ставала більшою.

1.Ставте собі ціль

До прикладу, ви маєте прочитати певну кількість сторінок/розділів (не перестарайтесь із цим, бо толку не буде ніякого), щоб зробити певну річ, наприклад: посидіти в телефоні, помалювати та інше. Але ніколи не читайте так, аби читати, читайте, щоб отримувати естетичне задоволення та знання. Так, на початку буде важко читати з захопленням, ви можете кілька разів кидати це заняття, вертатись до читання. З самого початку як ви взялись за це ПРИМУШУЙТЕ себе читати. Знаю, звучить дивно і якось по-дурному, але повірте, ви лишень не довго будете «мучитись» і з часом увійдете в цю атмосферу.

2.Обирайте книгу за назвою та описом, який вас зацікавив

Спочатку раджу визначитися з жанром. Пригадайте, які ви любите фільми, які події вас цікавлять. Можете ввести в пошук у вашому браузері книги за фільмом, який вам подобається, або книгу жанру, який вам імпонує, наприклад: «пригодницькі книги». Заходите на перший сайт і дивитесь, що ж вам пропонують, далі читаєте опис. Якщо вам з опису не терпиться дізнатися детальніше що буде відбуватися, то обирайте саме цю книгу.

3.Як зрозуміти, що книжка вам підійшла, не використовуючи купу часу ?
Все просто, окрім того, що ви читаєте опис до книги, варто прочитати її перших 25—50 сторінок. Якщо ви плануєте купувати книгу у паперовому вигляді, якраз ті 25—50 сторінок прочитайте до її купівлі в електронному варіанті або візьміть у бібліотеці.

4.Переймайтесь подіями й сюжетом

Під час того, як ви читаєте, спробуйте собі уявити все, що є у творі. Це дуже хороша вправа на розвиток вашої уяви та фантазії. Одного разу, коли я читала листа Ніцше до Лу-Соломе, я настільки сильно вжилась у той час у ті події, і наче стала нею, прочитане викликало у мене цілу палітру різних емоцій. Інколи у книгах ви впізнаєте самі себе чи ситуації, у яких бували. Часто навіть цього не помічаючи книги дають нам підказку, написаним одним реченням, але кожен сприймає його по-своєму. Будьте уважні при читанні.

5.Зрозумійте усю користь читання

Чим більше ви читаєте, тим більше збагачується ваш словниковий запас і менше робите граматичних та орфографічних помилок. Також читання сприяє розвитку вашого мозку і кращій роботі та швидшому сприйняттю інформації.

Ви станете доволі мудрою та розумною людиною в еліті ерудованих людей, точно не будете почувати себе як не у своїй тарілці. Також науково доведеним фактом є те що, читання розвиває уяву: коли ви дивитеся фільми – ви бачите всіх героїв, події, костюми, локації, а коли ви читаєте – ви маєте нафантазувати що, де, коли і як, щоб скласти цілісну картину.

6.Спілкуйтеся з книголюбами

Більше розмовляйте з такими як ви- поціновувачами книжок. Обмінюйтеся знаннями про прочитане, ходіть разом у бібліотеки, відвідуйте книжкові ярмарки, позичайте один в одного книги. Ходіть на презентацію книг, можете навіть поспілкуватися з автором, запитати щось про нове видання. А ще ви можете влаштовувати читацькі вечори, де кожен зможе перенести свій улюблений твір в скороченому варіанті або вірш, або оповідання і дискутувати. Після того, як ви прочитали книгу, ви можете дати її іншим людям. Наприклад, ми з друзями збираємо книги та віддаємо їх на благодійність.

ЯК МЕНІ ВДАЛОСЬ ЗАЛУЧИТИ ДО АКТИВНОГО ЧИТАННЯ СВОЇХ ДРУЗІВ?
Все це було років 5 тому, коли я читала, мої знайомі почали запитувати мене, чи не нудно мені читати, я сказала що аніскілечки. Вони зацікавились,  як можна читати «не нудно».  Я дала кілька порад, усім було, звісно, важко, але ми вирішили читати і розповідати один одному прочитане, ділитися досвідом. Найбільшу неповагу у нас викликала людина, котра зовсім не читала, тому ми ковтали книги з розумінням прочитаного наввипередки. Були і моменти коли ми здавались, але була конкуренція інколи, та командний дух, по суті ми прищепили один одному ще більшу любов до читання.

Друзі, якщо ви хочете цього – у вас усе вийде, не здавайтесь, та докладайте зусиль.

Софія МЕЛЬНИК,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Львів

переглядів: 177

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *