Як відшукати свій шлях у житті?

29.07.2020

Як відшукати свій шлях у житті?

Читаючи літературні твори, дивлячись кінофільми, слухаючи розмови батьків, я багато разів зустрічала по-різному висловлену думку про те, наскільки важливо для людини правильно знайти свою стежку, адже від цього залежить, чи буде вона щасливою.

Говорячи про майбутнє, я, як і мої однолітки, мрію обрати професію, яка б мені подобалася, ставлячи перед собою цілі, буду сумлінно працювати, долаючи перешкоди на шляху. Наш земляк М. Луків писав: « Легких шляхів на світі не було…» Тож, як підліток може знайти свою стежину, якщо у нього немає ніякого досвіду праці у різних сферах і він має лише бутафорські уявлення про життя – побачене у кінофільмах, прочитане у книгах, почуте?

«Досвіду надають події, а не час», – якось я прочитала у газеті і тому намагалася шукати свій шлях у світі, прислухалася до думок батьків, близьких, знайомих, учителів, друзів. У мене була можливість займатися у танцювальному гуртку, квілінгом, відвідувати спортивну секцію, працювати у групі  « Мовознавці».

Та завжди я хотіла першою знати цікаві новини й дивувало те, як люди уміють вибирати головне й передавати це іншим, сама писала статті у стінну газету, де розповідала про життя школи, класу. З нетерпінням чекала, чи будуть читати мої замітки учні, вчителі.

Одного разу у своїй поштовій скриньці я побачила конверт. Відкривши його, не повірила: знайшла запрошення на навчання в Острозькій академії. Це вищий навчальний заклад, у якому можна здобути знання щодо професії журналіста. Тоді зрозуміла, що це, мабуть, моя майбутня професія. Тож, у мене є декілька порад щодо пошуку свого шляху в житті.

Правило перше: кожна людина щоразу перед тим, як обрати професію, перебирає безліч варіантів. Тому не поспішайте з вибором роботи, шукайте свою «сродну» працю. Правило друге: запитайте у своїх рідних, знайомих, друзів, ким вони хотіли б вас бачити через декілька років, прислухайтеся до їхніх думок. Правило третє: чітко визначте ціль і, наполегливо долаючи труднощі, незважаючи ні на що, наближайтеся до неї. Правило четверте: не бійтеся пробувати щось нове. Можливо, це і буде вашим кращим вибором.

Ось лише чотири поради, які варто запам’ятати, щоб здобути щастя у житті. Варто знати про те, що можна обрати будь-яку професію, але завжди, перш за все, треба залишатися людиною. Можна стати ким завгодно: вчителем, лікарем, співаком, актором чи інженером – та необхідно пам’ятати про моральні цінності…

Пролетів ще один навчальний рік. Для багатьох він випускний!.. Прийшов час задуматися про майбутнє: шукати свій шлях у житті. Тож, щасливої дороги!

Наталія КЛИМЧУК,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Вінницька область

переглядів: 43

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *