Як бути щасливими: поради для дорослих

15.11.2020

Як бути щасливими: поради для дорослих

Підлітковий вік – час змін. Впродовж нього ми переживаємо різні етапи та емоції. Багато дорослих людей згадують, які відчуття страху охоплювали їх під час роздумів про виховання своєї дитини. Але ми виросли – і батьки щасливі усвідомлювати, що з нами все добре. То що ж насправді потрібно підліткам для щастя?

У житті 13-19 річних дітей відбувається багато змін. Вони переживають психологічні, фізіологічні та соціальні зміни, намагаються когось наслідувати та шукають свій стиль життя.  Більшість підлітків прагнуть свободи, власного простору та глибоких взаємин. Старшокласники вирішують ким стати і хочуть робити самостійний життєвий вибір. Але водночас підлітки потребують батьківської допомоги і підтримки.

Психологи стверджують, що щастя людини залежить від низки чинників. Тому його формулу можна подати в такому співвідношенні. 50 % щастя залежить від генетики: якщо немає схильності, людина навряд чи може розвинути в собі здатність відчувати щастя. 10 % щастя залежить від оточення й обставин. Таким чином, 60 % щастя залежить від обставин, які ми не можемо змінити. Решта 40 % щастя залежить від наших повсякденних занять. Ми у змозі впливати на них і змінювати їх залежно від нашого розвитку й дорослішання.

Батьки часто задумуються над тим, чи правильно вони виховують своїх дітей і звісно ж, створюють власні ідеали. Але якщо вони не зовсім виділяються в характері підлітка, не варто нав’язувати їх. Наприклад: ви хочете, щоб ваша дитина ходила до танцювальної студії, але вона прагне займатися малюванням. В такому разі, слід бути на одній хвилі один з одним і намагатися зрозуміти її. Можливо, саме це робить її щасливою.

Часто від батьків можна почути, що ми будемо щасливіші, коли отримаємо хорошу освіту, житимемо у великому місті, працюючи на високооплачуваній роботі. Не потрібно повторювати цю помилку. Якщо хочете, щоб ваша дитина була щаслива – не потрібно створювати умови для цього. Вона може бути щасливою просто зараз. Слід поговорити з дитиною, що насправді потрібно їй для щастя. Якщо ж вона хоче погуляти з друзями або піти в кінотеатр, то дозвольте їй це. Саме так можна допомогти дитині втримати життєвий баланс. Варто слідкувати за тим, чи справді вистачає часу на заняття, які приносять їй задоволення.

Також підліток повинен розуміти, що бути постійно щасливим неможливо. Іноді відчувається агресія, біль та неспокій. Але саме це робить сильнішим. І ми повинні розуміти, що наше щастя не повинно залежати від наших емоцій. Психологія твердить: “Щоб стати щасливими, нам слід звертати увагу не на те, в чому ми успішні, а на те, що з нами не так”.

Катерина КОЛОДІЙ,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Львівська область

переглядів: 120

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *