Я – часточка великого народу і пишаюся цим

08.04.2016

Я – часточка великого народу і пишаюся цим

Випускниця Школи універсального журналіста ділиться власним баченням ролі молоді в сучасній Україні, думками про гострі проблеми сьогодення.
Події, які відбувалися на центральній площі української столиці на рубежі 2013-2014 років, напевно, вразили весь світ. Протестуючи спочатку проти порушення волі народу, а потім і проти міліцейського свавілля, небайдужі громадяни провели кілька місяців на вулиці в центрі столиці. Вони мали політичні вимоги, пройшли через велику кількість проблем і неприємностей, але все-таки в кінцевому підсумку досягли свого і реалізували свої цілі. Вони – Українці, активна молодь і патріоти своєї держави.

На жаль, багато з протестуючих загинули. Колишня українська влада вела себе відверто безвідповідально. Спочатку відмовлялася реалізовувати ті вимоги, які були виставлені до неї народом в особі протестуючих людей. Потім, коли затягування подій досягло свого апогею, люди з площі почали діяти, але українська влада відмовилася сприймати це нормально, а тому розпорядилася міліції застосовувати по відношенню до людей неприпустимі засоби. Спочатку це були бити, але потім в справу пішло й інша, більш важка зброя, в тому числі і вогнепальна. У зв’язку з усім цим загинули мирні протестувальники. Ці люди поклали власне життя, щоб в Україні могла помінятися влада, а на місце злодійкуватих чиновників прийшли чесні люди, які керуються інтересами народу, а не своїми особистими інтересами.

Звичайно, навіть ту владу, яка сьогодні з’явилася, буде необхідно контролювати, тим самим не даючи їй приводу розслабитися і стати такою, яка повторює помилки минулої влади. Тим не менше, не можна заперечувати того, що в останні місяці в Україні відбулися справжні революційні та історичні події, які просто зобов’язані вплинути на країну позитивно.

Говорячи особисто про мене і про моє ставлення до подій, я можу сказати, що мені, перш за все, шкода тих людей, які склали своє життя за українську свободу. Ці люди, безумовно, справжні герої. Вони наважилися вийти на вулицю, протистояти складній системі влади, у підпорядкуванні якої були елітні загони міліції, армія, інші сили і повноваження. Багато з цих сміливців загинули. Основне завдання для всіх нас, для свідомих українців, у тому, щоб не забути героїв і своїми діями зробити так, щоб їх смерті були не марними, щоб життя в нашій країні стало кращим і більш комфортним.

Я переконана, що події, які відбулися в Україні, навряд чи можуть залишити когось байдужими. Переважна більшість з тих, хто міг за ними спостерігати, напевно перейнявся повагою по відношенню до наших героїв. Але справу ще не закінчено. Подвиг Героїв Небесної Сотні повинен бути продовжений усіма нами.

Кожну державу формує народ, який живе на її теренах і творить національну культуру. Саме на підмурівку національної свідомості громадян будується країна, що посідає гідне місце серед інших країн і впливає на події у світі. Держава – це передусім її народ, а свідомість народу є свідомістю його держави.

Про стійкість і непереможність українського народу свідчить історія його опору окупантам і створення незалежної держави. Краще ніж будь-хто усвідомлюючи небезпеку втрати рідної країни, вони знаходили шляхи вирішення державних проблем, палким словом надихали зневірених, невтомно піднімали українців на боротьбу, зміцнюючи їхню віру у власні сили. Це наша молодь. Це наша країна. Зміцнімо її! Бережімо її! Пишаймося нею! Я щиро вірю в невмирущість української нації і завжди обстоюватиму свою віру, як робили це тисячі моїх предків і як роблять це тисячі моїх сучасників. Україна вічна, бо вічний її народ. А головним підтвердженням цьому є незламний дух, надзвичайно сильний і витривалий народ, який здатен захищати себе й боронити свою країну.

Хай славне героїчне минуле і активізація молоді XXI століття слугує ще одним доказом незламності і впевненості всього народу. Допоки буде мій народ вірити в себе, у свої сили, допоки буде шануватися, доти буде існувати й розвиватися незалежна українська держава, про неї знатиме, її поважатиме світ.

Я – часточка великого народу, і цим я по-справжньому пишаюся.

До теми:

Вірші про “Небесну сотню”: до річниці розстрілів на Майдані

Як вбивали героїв Майдану: свідчення рівнянина [+Відео]

Рівненські школярі зняли відеофільм про Небесну Сотню

Фото Олександра Мельничука
Катерина СЕГЕНЬ, студентка Інституту філології та журналістики СНУ ім. Лесі Українки, випускниця «Школи універсального журналіста»

переглядів: 1 133

Останні новини від OGO.ua


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *